Za nami bardzo mokra noc na wybrzeżu Pomorza Zachodniego oraz południa i wschodu kraju.

W dalszym ciągu nie chce się rozpadać w centrum kraju, i tak też pozostanie jutro.

W nocy intensywne i ciągłe opady deszczu występować będą na Roztoczu, Podkarpaciu i południu Małopolski. Przewidywana suma opadów sięgnie 10-15 milimetrów. Przelotne opady deszczu w nocy występować będą na północy kraju, z naciskiem na Pomorze Zachodnie oraz zachód i południe Kaszub. Tutaj spadnie około 1-10 milimetrów deszczu.

Sucho i pogodnie od Podlasia poprzez centrum po Dolny Śląsk. Tutaj także najzimniej. W Sudetach mróz, na Dolnym Śląsku około 0/+3 stopni, w Łódzkiem około +3/+5 stopni, a na Podlasiu +6 stopni.

Na pozostałym obszarze temperatura zatrzyma się na poziomie +8/+11 stopni.

Jutro w dalszym ciągu padać będzie na południowym wschodzie. Padać ma do godziny 13/00 i spadnie tam dodatkowo 10 milimetrów deszczu. Przelotne opady znad Pomorza rozszerzą się na północ Ziemi Lubuskiej, północ i centrum Wielkopolski, północne Kujawy oraz Warmię i Mazury gdzie możemy liczyć na maksymalnie 2-4 milimetry deszczu.

Na pozostałym obszarze sucho i miejscami sporo słońca. Najcieplej na słonecznym Dolnym Śląsku +13 stopni. Na południu około +12 stopni. Na zachodzie, wschodzie i w centrum +10 stopni. Najchłodniej od Podlasia po Pomorze Zachodnie +8 stopni.

Wiatr słabszy niż w ostatnich dniach.

Dziś o poranku do Skandynawii zawitała sroga zima. W Laponi temperatura spadła do aż -27 stopni. Tymczasem po drugiej stronie w Czarnogórze mamy do czynienia z powodziami wywołanymi przez ciągłe ulewne opady deszczu.

Łukasz Sieligowski