sobota, 6 marca, 2021

Z północy zbliża się arktyczna masa powietrza [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wybrzeże- w nocy występować będą liczne przelotne opady śniegu. O ile na samym wybrzeżu utrzyma się około 1-4 cm śniegu, to do 60 km w głąb lądu śniegu dopada nawet ponad 10-13 cm. Najwięcej między Lęborkiem, Słupskiem a Bobolicami. W ciągu dnia przelotne opady ograniczą się do wybrzeża wschodniego i środkowego. Najczęściej ma sypać w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz w okolicy Koszalina, Darłowa, Słupska- lokalnie przybędzie kolejne 2-10 cm. Temperatura w południe wyniesie około -2/0 stopni. Na Zalewie Wiślanym i Żuławach około -4/-2 stopni.

Warmia, Mazury, Podlasie, północne Mazowsze– o poranku temperatura spadnie tutaj w pobliże -12 stopni w Suwałkach i -11/-8 stopni na pozostałym obszarze. Przed południem na zachód od Olsztyna i północy Mazowsza poprószy śnieg. Po południu przewaga przejaśnień i chwil ze słońcem. Temperatura w południe wyniesie -11 stopni w Suwałkach, -8 stopni w Ełku i -5 stopni na zachód i południe od Olsztyna.

Lubelszczyzna, Podkarpacie, Kielecczyzna, Mazowsze– nad ranem odnotujemy około -9/-7 stopni, nieco cieplej około -6/-4 stopni na Podkarpaciu. W ciągu dnia temperatura nieznacznie się podniesie do około -6/-4 stopni. Przelotne opady możliwe będą jeszcze wieczorem. Jutro przeważać mają przejaśnienia i bez opadów.

Małopolska, Ziemia Łódzka, Górny Śląsk– tutaj w nocy od -8 do -4 stopni. Tylko w rejonie Łodzi możliwe -10 stopni. W nocy i w ciągu dnia możliwe będą niewielkie przelotne opady śniegu, obok których pojawi się i słońce. Temperatura w dzień podniesie się do -4/-3 stopni.

Ziemia Lubuska, Dolny Śląsk, Opolszczyzna, Wielkopolska, Pomorze Zachodnie– noc dość ciepła na poziomie -4/-1 stopnia. W ciągu dnia od -2 do 0 stopni. Przez całą noc i dzień występować mają przelotne opady śniegu, których pod Sudetami uzbiera się około 3-7 cm. 

Kujawy, Kaszuby– możliwe rozpogodzenia pojawią się już nocą, dzięki czemu temperatura rano spadnie miejscami do -8/-5 stopni. Jednak w dzień szybko się podniesie do -2/-1 stopnia Celsjusza. Tutaj również możliwe będą przelotne opady i zwłaszcza na Kaszubach może przybyć 1-3 cm śniegu w ciągu dnia.

W sobotę na Bałtyku utworzy się niż i sunie z całym impetem na Polskę. Pojawią się między innymi w centrum bardzo silne zawieje- wiatr powieje do nawet 70-80 km/h. Śnieg będzie systematycznie wywiewany z pól. Między innymi w pasie od Zatoki Gdańskiej po centrum i południe kraju przejdą silniejsze opady śniegu do 2-8 cm. Po opadach już w niedzielę rano temperatura spadnie miejscami na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu do -24/-20 stopni. W centrum około -17/-13 stopni. Na zachodzie i południu najcieplej.

W poniedziałek rano temperatura przy gruncie miejscami na wschodzie, południu i w centrum zbliży się do -30 stopni. W zastoiskach mrozowych na Podhalu odnotujemy nawet -35/-32  stopnie Celsjusza na wysokości 2 metrów. Zrobi się zupełnie bezwietrznie. 

Szczegóły dotyczące mrozów zostaną podane w piątek wieczorem, zaś dokładne dane, które pokryją się w rzeczywistości dopiero w sobotę około południa.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rozpogodzi się w całym kraju [POGODA]

Jedynie do północy przelotny śnieg spadnie miejscami w okolicy Olsztyba, Elbląga, Mławy, Gdańska, Suwałk. Temperatura nad ranem spadnie do -8/-4 stopni na wschodzie i...

Szczepienia norek zamiast likwidacji hodowli?

Przez chwilę pojawiła się nadzieja na radykalną zmianę polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi względem sytuacji na fermach norek amerykańskich. Jak pamiętamy MRiRW postawiło na...

Tendencje cenowe na krajowym rynku zbóż. Drożej już nie będzie?

Zapasy zbóż maleją co nadal wpływa na ich wysoką wartość w skupach jednak zauważalny jest spadek popytu na pszenicę ze strony importerów. Mniejsze zainteresowanie...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,530SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły