czwartek, 4 marca, 2021

Wyższe ceny na rynku drobiarskim. W zestawieniu królują indyki

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Miniony tydzień przyniósł podwyżki w sektorze drobiarskim we wszystkich kategoriach. Największym wzrostem cieszą się hodowcy indyków, ich cena od kilu tygodni cały czas rośnie a to wynik mniejszej podaży żywca i coraz mniejszych zapasów w chłodniach. Ekperci są zdania, że braki tego mięsa na rynku będą odczuwalne przynajmniej do połowy lutego. Czy to oznacza, że ceny za indyki będą jeszcze wyższe? Czas pokaże.

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano wzrosty cen we wszystkich kategoriach.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 17.01 – 24.01.2021r tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,58 zł/kg, o 1,1% drożej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków także była wyższa niż ostatnio i wyniosła 10,34 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera także utrzymała się na wyższym poziomie i wynosiła średnio ok. 3,31 zł/netto. Była to cena o 5 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki utrzymały podobny poziom cen co w zeszłym raporcie. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,37 zł/netto.

Ceny w skupie indyków cały czas rosną. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,38 zł/kg a w przypadku indyczków cena spadła do poziomu 4,47 zł/kg, o 26 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły