sobota, 6 marca, 2021

Wydanie modeli we wtorek o poranku sugeruje, że niż będzie silniejszy [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Minionej nocy pokropiło w pasie od Darłowa po Słupsk, Wejherowo, Tolkmicko. Bardzo silne opady deszczu we wtorek o poranku w Anglii, Belgii i wschodniej Francji. Przez noc spadło w wielu regionach do 60 mm deszczu.

Wspomniana strefa opadów znad Anglii wędrować będzie w naszą stronę i dotrze. O północy rozpadać powinno się na Pomorzu Zachodnim (południe regionu minie bądź tylko pokropi), kolejno w drugiej części nocy skieruje się nad Pomorze Gdańskie w tym Kaszuby  (prawdopodobnie ominie jej południową część, bądź spadnie nie więcej niż 1-3 mm). Przed południem strefa ciągłego deszczu dotrze nad Suwalszczyznę i w tym samym momencie padać będzie jeszcze na północy Mazur i Warmii oraz na Żuławach i w Zatoce Gdańskiej. Na tym obszarze w ciągu doby spadnie około 2-12 mm deszczu- z czego najwięcej przypadnie na rejon Gdyni, Lęborka, Darłowa, Koszalina, Świnoujścia- im niżej tym suszej.

Poradnik suszowy cz. I -> Skąd się bierze susza i jak przeciwdziałać jej skutkom? – POBIERZ TUTAJ

 

Dziś wieczorem na pojedynczą chmurę z opadem deszczu możemy liczyć zarówno na Podlasiu, Mazowszu, w Łódzkiem i na południowym zachodzie. Przed północą na Dolnym Śląsku pojawią się nawet burze i miejscami z nich spadnie do 5-10 mm deszczu- popada na może 50% województwa- czyli znaczny progres.

Wydanie modeli we wtorek o poranku sugeruje, że niż będzie silniejszy. Przed południem nadal przelotne opady i burze wędrować będą po Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i najprawdopodobniej w wąskiej strefie o szerokości 20-40 km w pasie od wschodnich Kujaw po wschodnią Wielkopolskę, zachód Ziemi Łódzkiej. Około południa ta strefa opadu się rozpadnie i na wschód od niej pojawią się burze- najwięcej ich będzie od Hajnówki, Terespola po Kozienice, Jarczew, Radom, Garwolin, Lublin, Kielce, Staszów, Włoszczową, Katowice, Kraków, Opole, Racibórz. Podczas przedpołudniowych opadów suma wyniesie około 1-4 mm. Podczas burz do 20-22 mm. Na samym wschodzie i południowym wschodzie popada słabiej do 1-6 mm i wybitnie lokalnie.

Niewielkie przelotne opady w ciągu dnia, do 1-2 mm mogą pojawić się na południu Wielkopolski oraz południu i zachodzie Ziemi Lubuskiej.

Temperatura w nocy wyniesie około 6-8 stopni na północy i południu do 10-12 stopni na pozostałym obszarze. W okolicy Zielonej Góry nie mniej niż 14 stopni.

W ciągu dnia temperatura wyniesie od 7-9 stopni na deszczowej północy, 14-17 stopni na zachodzie w Wielkopolsce, Kujawach i na zachodzie i północy Mazowsza, 18 stopni w centrum i na Podlasiu, do 19-24 stopni na południu i wschodzie- najcieplej na wschodzie, gdzie burz i opadów najmniej. W rejonie burz do 19-22 stopni.

Wiatr słaby, na północy umiarkowany. Podczas frontu, opadów i burz silniejszy do 30-60 km/h.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,590SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły