czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Wybory Prezydenckie – na wsi przewaga Andrzeja Dudy?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przez ostatnie dwa tygodnie publiczną debatę w kraju zdominowała Kampania Wyborcza przed II turą Wyborów na stanowisko Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W rywalizacji uczestniczyli dwaj Kandydaci, którzy otrzymali najlepsze wyniki w I Turze Wyborów (28.07.2020 r.) – Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.
Na uwagę zasługuje wysoka krajowa frekwencja wyborcza.
Zgodnie z danymi podanymi dziś (13.07.2020) o godz. 8.00, w przez Państwową Komisję Wyborczą, oparciu o wyniki z 99,97 % obwodów, PKW stwierdziła że do urn poszło aż 68,12 procent ogółu obywateli uprawnionych do głosowania.
W tym, na Andrzeja Dudę zagłosowało 51,21 % głosujących, a Rafała Trzaskowskiego poparło 48,79 % uprawnionych do glosowania.

PKW zaznaczyła jednak, że nie są to oficjalne całościowe wyniki, ponieważ głosów nie zliczono jeszcze w komisjach w: Brukseli, Londynie i Manchesterze. Te spodziewane są najpóźniej jutro i wówczas ogłoszone zostaną ostateczne wyniki glosowania. Jednak, zdaniem specjalistów, nie zmieni to znacząco wyborczej sytuacji.

 

Jak głosowali mieszkańcy wsi?

W powyższym kontekście na uwagę zasługują dane sondażowe late poll z godz. 2.00 w nocy (12.07.2020 r.), wykonane przez agencję sondażową IPSOS, zgodnie z którymi w odniesieniu do ogółu uprawnionych do głosowania mieszkańców wsi i obszarów wiejskich, na Andrzeja Dudę głosowało aż 63,8 % wiejskiego elektoratu, a Rafała Trzaskowskiego poparło 36.2 % mieszkańców wsi.

W odniesieniu do ogółu wyborców głosujących na Andrzeja Dudę, aż 49,9 % to mieszkańcy wsi, a Rafała Trzaskowskiego poparł głównie elektorat z większych i mniejszych ośrodków miejskich, bo w odniesieniu do ogółu jego wyborców, skala poparcia na obszarach wiejskich osiągnęła pułap rzędu: 29,5 %.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła: PKW i IPSOS
Fot.: Kancelaria Prezydenta RP
  

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Chiny planują zaimportować jeszcze więcej zbóż paszowych

To, że Chiny mają gigantyczny wpływ dowiedzieliśmy się nie raz. Niemal każde poruszenie na azjatyckim rynku ma swoje przełożenie na światowym parkiecie - niczym...

Grupa Azoty S.A. na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu!

Porozumienie w sprawie wspólnych działań w ramach projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA – „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii” podpisali Witold Kozłowski - Marszałek...

CIECH z nowymi technologiami dla zrównoważonego rozwoju rolnictwa

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, zarejestrował innowacyjną i chronioną patentem technologię BGT („Better Glyphosate Technology”), pozwalającą na utrzymanie dotychczasowej skuteczności produktów...

Śledź nas

21,174FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,280SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły