wtorek, 2 marca, 2021

Wsparcie dla producentów chryzantem: podano stawki!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Czy wsparcie będzie skuteczne?

Wczoraj (2 listopada br.) wieczorem Rada Ministrów w  Dzienniku Ustaw opublikowała rozporządzenie dotyczące wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w wyniku rządowej decyzji o zamknięciu cmentarzy w dniach: 31.10.2020 – 2.11.2020.

20 zł doniczkowe, 3 zł cięte


Z rozporządzenia RM wynika, że przedsiębiorcy ci otrzymać mogą wsparcie w wysokości 20 zł za sztukę chryzantemy doniczkowej i 3 zł za sztukę chryzantemy ciętej.

Wsparciem objęci zostaną mikro, mali i średni przedsiębiorcy posiadający:

  • Co najmniej 50 sztuk chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku,
  • Co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku.

Wnioski do 6 listopada!


Wdrażaniem wsparcia zajmie się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski na formularzach  udostępnionych przez Agencję składać należy w terminie do 6 listopada br. w biurach powiatowych ARiMR właściwych ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. 

Lista chętnych do odbioru

Dodajmy, że ARiMR za pośrednictwem swojej internetowej strony poinformuje o możliwościach odbioru chryzantem przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego lub inne instytucje publiczne. Przy czym do 12 listopada br. zainteresowane podmioty będą mogły  deklarować Agencji wolę odbioru, Natomiast do 16 listopada br. będzie czas na ich odbiór.

Wypłata do 31 grudnia br.

Po tym terminie nieodebrane chryzantemy mają być bezzwłocznie przekazywane przez ich posiadaczypodmiotom zajmującym się (na podstawie przepisów o odpadach), ich zbieraniem lub przetwarzaniem.
Przekazanie kwiatów do utylizacji (z wyszczególnieniem ilości) należy pisemnie potwierdzić. Podobnie jak przekazanie ich instytucjom wyrażającym wolę odbioru.

Następnie, w terminie do 30 listopada br. posiadacz chryzantem winien tego rodzaju dokumentację złożyć u kierownika właściwego terenowo biura powiatowego Agencji.
Natomiast posiadacz chryzantem prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą składa dodatkowo oświadczenia i zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis.

Pomoc ma zostać wypłacona do 31 grudnia br.

Bardziej szczegółowe informacje dostępne będą na stronie internetowej ARiMR.


Źródło: Dziennik Ustaw
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Po przymrozkach i mgłach czeka nas ocieplenie [POGODA]

Prędkość wiatru na wschodzie kraju w nocy osłabnie. Pozowli to powstaniu mgieł na przeważajacym obszarze Polski. Dodatkowo miejscami pojawią się przymrozki do -3/-1 stopnia....

Kredyty zamiast odszkodowań?

Nie umilkły jeszcze echa ubiegłotygodniowej konferencji prasowej związków i organizacji branżowych hodowców norek przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kiedy to żywo komentowano...

Waloryzacja rolniczych emerytur i rent KRUS

Od wczoraj (1 marca br.) kwoty świadczeń emerytalno-rentowych KRUS podlegają podwyższeniu zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacyjnym, który wynosi: 104,24% (i nie mniej niż 50 zł). W...

Śledź nas

21,235FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły