sobota, 6 marca, 2021

Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich – ostatni moment na złożenie wniosku

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W tym tygodniu zamknięcie naboru

Już tylko do czwartku, 31 października 2019 r., Koła Gospodyń Wiejskich, składać mogą wnioski  o przyznanie pomocy na dofinansowanie statutowej działalności i na rozwój organizacji.
Nabór rozpoczął się 7 maja 2019 roku. O pomoc z budżetu państwa, za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, mogą ubiegać się jedynie te koła, które zostały  zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonym przez ARiMR. W spisie ujęto obecnie blisko 8 tysięcy kół.

 

Gdzie można składać wnioski?

Wnioski przyjmowane są we właściwych terenowo, Biurach Powiatowych ARiMR. Przy czym, za datę ich złożenia, uznaje się datę wpływu wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szczegółowych informacji udzielają Biura Powiatowe ARiMR.

 

Wysokość wsparcia

W roku 2019, na finansowanie tej formy wsparcia, zarezerwowano ogólną  kwotę w wysokości 40 milionów zł. Natomiast wielkość pomocy, dla poszczególnych kół, uzależniono od liczby ich członków, z podziałem na poniższe przedziały kwotowe:

  • 3 tys. zł – dla koła liczącego do 30 członków,
  • 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków,
  • 5 tys. zł  – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

Więcej informacji o regulacjach prawnych i zasadach funkcjonowania Kół Gospodyń Wiejskich, znaleźć można na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: ARiMR

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,590SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły