poniedziałek, 12 kwietnia, 2021

Wkrótce finisz naboru wniosków na ochronę przed azotanami!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przypominamy, że jeszcze tylko do 26 marca 2021 r. potrwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej.

Wsparcie produkcji zwierzęcej 

Pomoc adresowana jest do rolników prowadzących produkcję zwierzęcą. Dofinansowanie można wydać na doposażenie gospodarstw w odpowiednie miejsca do przechowywania nawozów naturalnych lub kiszonek (w przypadku młodych rolników), a także na zakup sprzętu do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Wsparcie można też otrzymać na budowę lub zakup zbiorników albo płyt do przechowywania nawozów naturalnych lub kiszonek (młodzi rolnicy), jak również na zakup nowych maszyn i urządzeń do doglebowej aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Nawet 100 tysięcy złotych   

Pomoc ma formę refundacji części kosztów kwalifikowalnych operacji:

  • 60% kosztów kwalifikowalnych w przypadku operacji realizowanej przez młodego rolnika,
  • 50% kosztów kwalifikowalnych w przypadku pozostałych beneficjentów.

Maksymalna wysokość dotacji udzielonej jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo rolne nie może przekroczyć 100 tys. zł.

Wnioski o przyznanie pomocy składać należy w oddziałach  regionalnych i biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i  Modernizacji Rolnictwa. 

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ulewy, śnieżyce zaatakują południe i wschód Polski [POGODA]

Nad Rosją zrobiło się już bardzo ciepło, które zablokuje wędrówkę frontu chłodnego idącego znad Niemiec na wschód Europy- front utknie na południu i wschodzie...

Nowe wytyczne Ministerstwa i GIS

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Inspektorat Sanitarny ogłosiły ścisłe wytyczne dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy tegorocznych pracach sezonowych w związku z...

Bardzo ciepła i słoneczna niedziela [POGODA]

Front, który w ciągu dnia psuł pogodę od Warmii po Wielkopolskę i Ziemię Lubuską w nocy wycofa się nad Niemcy co się rzadko zdarza....

Śledź nas

21,695FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły