niedziela, 28 lutego, 2021

Wiejskie inspiracje – do 18 lutego potrwa nabór wniosków

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do 18 lutego 2020 r. potrwa nabór wniosków w ramach Konkursu pod nazwą: „Rural Inspiration Awards (RIA) 2020” (ang.: „Nagrodzone Wiejskie Inspiracje”), ukierunkowany na nowe priorytety strategiczne Unii Europejskiej w dziedzinie Zielonego Ładu (Green Deal). Organizatorem konkursu jest Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD).

 

Biogospodarka i klimat

Celem konkursu jest wyróżnienie oraz wsparcie dla lokalnych inicjatyw promujących działania na rzecz klimatu na obszarach wiejskich lub działania na rzecz wdrażania zasad biogospodarki.

W ramach konkursu wyznaczono następujące kategorie tematyczne:

  1. Biogospodarka: projekty/działania w tej kategorii obejmują produkcję odnawialnych zasobów biologicznych oraz przekształcanie tych zasobów i odpadów w produkty o wartości dodanej, w tym żywność, paszę, produkty pochodzenia biologicznego i bioenergię.
  2. Łagodzenie klimatu: projekty/działania ograniczające emisję gazów cieplarnianych lub usuwające dwutlenek węgla z atmosfery.
  3. Dostosowanie do klimatu: projekty/działania mające na celu zwiększenie odporności europejskiego rolnictwa i leśnictwa na niekorzystne skutki zmian klimatu.

Zasady udziału

Wszystkie zgłaszane projekty muszą być finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach wszystkich działań PROW: od typowych projektów inwestycyjnych (np. w ramach M04, M06, M07), a także szerszych projektów (np. szkolenia w ramach M01, usługi doradcze M02, współpraca M16), jak również przykłady działań obszarowych (na przykład wykorzystanie przez rolnika / grupę rolników wsparcia rolnośrodowiskowego w ramach M10 lub wsparcia ekologicznego w ramach M11 lub działań związanych z leśnictwem w ramach M08), oraz innych inicjatyw współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich (EFRROW).

Więcej informacji (w tym warunki udziału i formularz zgłoszeniowy) dostępne są na stronie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Dodajmy, że w poprzedniej edycji tego konkursu jednym z laureatów został Polak, Krzysztof Kowalski z Nasielska, który w swoim gospodarstwie hoduje świnie rasy złotnicka biała oraz uprawia len i rzepak.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: KSOW
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły