wtorek, 9 marca, 2021

Weekend z dużą ilością słońca i mroźnymi nocami [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Zimna sobota

Chmury z każdą godziną mają ustępować na południu na rzecz pogodnego nieba. Do samego rana więcej chmur niż gwieździstego nieba na zachodzie kraju, gdzie dodatkowo możliwe będą mgły i zamglenia.

Bardzo zimno. Na Podhalu i w kotlinach Bieszczad temperatura spadnie do -19/-13 stopni. W Górach Świętokrzyskich, na Roztoczu, Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz w okolicy Krakowa i Kolbuszowej możliwy spadek do -10/-6 stopni. Na pozostałym obszarze wschodu, południa i centrum kraju około -7/-4 stopni.

Najcieplej na zachodzie kraju gdzie przymrozek pojawi się tylko przy gruncie a na standardowej wysokości dwóch metrów zobaczymy około 0/2 stopni powyżej zera.

W ciągu dnia w całym kraju sucho i bardzo słonecznie. W wielu regionach południa, wschodu i centrum kraju zupełnie bezchmurnie.

Sobota w całym kraju będzie niemal bezwietrzna, co w połączeniu z dużą ilością słońca szybko podniesie nam temperatury do 2-3 stopni na wschodzie i południu, 4-5 stopni w centrum oraz na Podhalu i nawet 6-8 stopni na zachodzie i wybrzeżu.

 

Co z niedzielą?

Kolejna noc również będzie pogodna i prawie bezwietrzna- im bliżej poranka tym większa prędkość wiatru z kierunku południowego na zachodzie i południu kraju.

Temperatura spadnie do -6/-4 stopni na południu- kotliny i wschodzie kraju. Nieco cieplej -3/-1 stopień w centrum i na północy. Najcieplej około -1/+1 stopnia na krańcach zachodnich. Tylko z wieczora możemy mieć do -3 stopni na zachodzie kraju, potem stopniowo temperatura powinna rosnąć.

W ciągu dnia wiatr będzie się nasilał i w południe powieje do 20-40 km/h a wieczorem na zachodzie i południu już do 50-65 km/h. Na Podhalu pod wieczór zacznie wiać halny w porywach do 80-110 km/h.

Temperatura iście wiosenna- 5-6 stopni termometry pokażą na wschodzie, 7-8 stopni w centrum do 10-13 stopni na zachodzie i miejscami południu.

Niebo przez cały dzień ma być pogodne. Słońce za chmury chować ma się dopiero po południu na zachodzie kraju.

Z niedzieli na poniedziałek do Polski wkroczą wichury. Miejscami pojawią się również wiosenne burze.

 

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kto powinien dostać dopłaty?

- Jeśli rolnik stale zamieszkuje w gospodarstwie, utrzymuje hodowlę w określonej liczbie minimalnej, dochód z gospodarstwa stanowi określone minimum jego dochodów (np. 25%) i...

Kukurydza najdroższa od 8 lat. Ile płacą w kraju?

Po delikatnych korektach na giełdach w Chicago i Paryżu stawki za kukurydzę kolejny raz poszybowały w górę. Ile może zboże? Po ostatnich miesiącach można...

Zmiany we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich

W związku z rozpoczynającym się już 15 marca br. a trwającym do 15 maja br. naborem wniosków o płatności bezpośrednie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,870SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły