poniedziałek, 1 marca, 2021

W województwie lubuskim zakaz wstępu do lasu

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W związku z występowaniem przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Województwie Lubuskim, na prośbę Wojewody Lubuskiego, Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podjął decyzję o uruchomieniu SMS-owego systemu ostrzegania o zagrożeniu ALERT RCB. 

 Treść SMS’a:
Uwaga! Zakaz wstępu do lasu w wyznaczonych strefach. Zagrożenie rozprzestrzeniania się ASF. O padłych dzikach poinformuj policję, urząd gminy lub weterynarza”
Z końcem ubiegłego tygodnia SMS ten został wysłany do mieszkańców i osób przebywających w Województwie Lubuskiem.

Choroba nie dotyka ludzi

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśla, że choroba nie jest bezpośrednio niebezpieczna dla ludzi. Jest natomiast śmiertelna dla trzody chlewnej i jak wiadomo, rozprzestrzenianie się wirusa choroby to stosunkowo łatwy proces.  Chorobę mogą przenosić m.in  ludzie na butach czy odzieży.
Natomiast naturalnym biologicznym rezerwuarem ASF są dziki, dlatego tak ważne jest  przestrzeganie bezwzględnego zakazu wstępu do lasu wszędzie tam, gdzie zostały znalezione padłe zwierzęta.

 

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: www.rcb.gov.pl

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły