W nocy rozpogodzenia odsuną się na południe kraju i tutaj noc najzimniejsza. Na Podhalu i w Bieszczadach od -13 do -7 stopni. Na południu kraju -6/-3 stopnie. Chmury na zmianę z rozpogodzeniami na Lubelszczyźnie, Ziemi Łódzkiej i na Dolnym Śląsku i tutaj -2/0 stopni. Od Podlasia po północne Mazowsze, Kujawy i Ziemię Lubuską w nocy popada słabo mżawka do 1 mm – dzięki zwartej powłoce z chmur temperatura nie spadnie poniżej 2 st na wschodzie regionu i 4 st na Ziemi Lubuskiej.

Najwięcej deszczu spadnie od Pomorza Zachodniego po północną Wielkopolskę, Kaszuby, Warmię do 2-3 milimetrów. Temperatura wyniesie około +5 stopni; a na wybrzeżu i w okolicy Szczecina nie mniej niż +7 stopni.

W ciągu dnia spora ilość chmur pozostanie od Podlasia po Pomorze i tutaj lokalnie spadnie symboliczna mżawka. Od Ziemi Lubuskiej po Lubelszczyznę chmury na zmianę ze słońcem. Na południu kraju niebo niemal bezchmurne a w górach lazurowe niebo przez całą dobę.

Temperatura wyniesie od 0/+2 stopni na wschodzie i południu do +3/+4 stopni w centrum i +6/+8 stopni na zachodzie i północy kraju.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Łukasz Sieligowski