niedziela, 28 lutego, 2021

W wielu regionach mroźna noc [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy rozpogodzenia odsuną się na południe kraju i tutaj noc najzimniejsza. Na Podhalu i w Bieszczadach od -13 do -7 stopni. Na południu kraju -6/-3 stopnie. Chmury na zmianę z rozpogodzeniami na Lubelszczyźnie, Ziemi Łódzkiej i na Dolnym Śląsku i tutaj -2/0 stopni. Od Podlasia po północne Mazowsze, Kujawy i Ziemię Lubuską w nocy popada słabo mżawka do 1 mm – dzięki zwartej powłoce z chmur temperatura nie spadnie poniżej 2 st na wschodzie regionu i 4 st na Ziemi Lubuskiej.

Najwięcej deszczu spadnie od Pomorza Zachodniego po północną Wielkopolskę, Kaszuby, Warmię do 2-3 milimetrów. Temperatura wyniesie około +5 stopni; a na wybrzeżu i w okolicy Szczecina nie mniej niż +7 stopni.

W ciągu dnia spora ilość chmur pozostanie od Podlasia po Pomorze i tutaj lokalnie spadnie symboliczna mżawka. Od Ziemi Lubuskiej po Lubelszczyznę chmury na zmianę ze słońcem. Na południu kraju niebo niemal bezchmurne a w górach lazurowe niebo przez całą dobę.

Temperatura wyniesie od 0/+2 stopni na wschodzie i południu do +3/+4 stopni w centrum i +6/+8 stopni na zachodzie i północy kraju.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Łukasz Sieligowski

 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły