piątek, 26 lutego, 2021

W większości kraju spadło w ostatnich dniach minimum 20 mm deszczu [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W większości kraju spadło w ostatnich dniach minimum 20 mm deszczu. Lokalnie sumy opadów przekraczają już 90 mm. Deszcz był bardzo potrzebny i sprawdźmy do kiedy ma padać i gdzie.

W poniedziałek o poranku zrobi się bardzo zimno. W wielu regionach temperatura spadnie do zaledwie 3/5 stopni powyżej zera. Na pogórzu pojawią się przymrozki. Nico cieplejsza noc i poranek zapowiada się na Podlasiu, Warmii i Mazurach- tutaj około 6/8 stopni. Nigdzie nie będzie padać. O poranku miejscami możliwe będą mgły i zamglenia.

W ciągu dnia na niebie dużo chmur, ale deszcz znad Słowacji i Czech dotrze do wieczora jedynie nad południowe regiony Polski i nie będzie zbyt intensywny. Po zmroku popada do 3-4 mm miejscami w pasie od Lubelszczyzny po Mazowsze, Ziemię Łódzką, Wielkopolskę i Ziemię Lubuską.

Temperatura w południe podniesie się do przeważnie 17/19 stopni. Jedynie na krańcach południowych chłodniej- od Legnicy po Nysę, Racibórz, Nowy Sącz zaledwie 14/15 stopni.

W kolejnych dniach prognozy co do zasięgu opadów są bardzo niestabilne. Wiadomo, że we wtorek sucho powinno być na zachodzie i północy kraju. Z całą pewnością liczne opady deszczu pojawią się w Małopolsce i na Podkarpaciu oraz Roztoczu. Możliwe, że opady rozprzestrzenią się w ciągu dnia również nad Lubelszczyznę, Mazowsze, Świętokrzyskie – nie jest to jednak takie pewne, jednak taka możliwość się pojawia.

Podobnie wygląda środa, czwartek i piątek- dużo i często ma padać na południowym wschodzie kraju i na obecną chwilę nie ma pewności czy opady sięgną centrum i wschodu kraju, zaznaczam jednak, że jest taka możliwość. Przeważnie suchy tydzień zapowiada się na krańcach północnych i zachodnich, ale i tam chmur nie zabraknie.

Na weekend prognozowany jest całkowity zanik opadów i znaczne ocieplenie. O ile w tygodniu pod deszczowymi chmurami słupki rtęci nie będą przekraczać 12/14 stopni, oraz 17/19 stopni w regionach pogodniejszych, to w weekend poczujemy nawet 23/27 stopni powyżej zera przy silnym wietrze wiejącym z południa- przyniesie nam on bardzo niską zawartość wilgoci w powietrzu.

Ciepłe z racji chmur i deszczu będą również noce. Do piątku przeważnie 9/14 stopni powyżej zera.

Wiatry na wschodzie, południu i w centrum będą słabe, na zachodzie umiarkowane do 35 km/h.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,188FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły