poniedziałek, 8 marca, 2021

W środę na niebie trochę chmur i trochę słońca [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W pogodzie nad Europą bez zmian. Nad nami pogodny wyż, tymczasem we Włoszech i na południu Francji występują rozległe podtopienia.

W nocy ponownie napłyną do nas chmury, dzięki którym noc będzie cieplejsza. Dużo pogodnego nieba powinno pojawić się na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie- tutaj nad ranem temperatura spadnie w okolice -2/+1 stopnia na wysokości 2 metrów. Przy gruncie do -3/-1 stopnia.

Na pozostałym obszarze mamy szansę na większą ilość chmur, dzięki którym ziemia zamiast oddawać nagromadzone ciepło w ciągu dnia w kosmos, zatrzyma je w warstwie między chmurami a powierzchnią ziemi- tutaj zanotujemy około +1/+6 stopni na wysokości 2 metrów i 0/+3 przy gruncie.

Od samego rana do wieczora na niebie trochę chmur, trochę słońca. Pomimo większej ilości chmur niż w ostatnich dniach padać nadal nie będzie.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podniesie się do 13 stopni na Roztoczu, 14 i 15 stopni na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim. 16 stopni w Małopolsce, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Kujawach, Pomorzu Zachodnim, Górnym Śląsku i w Wielkopolsce. Najcieplej 17-18 stopni odnotujemy na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

O poranku bezwietrznie- dzięki temu w dolinach rzek możliwe zamglenia. W ciągu dnia powieje słabo w porywach do 20-30 km/h z północnego wschodu.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

AGRO-Unia chce rozmawiać!

Dynamiczny i nieprzewidziany przebieg miała piątkowa, 5 marca br., uroczystość  otwarcia obwodnicy we Wrześni (woj. wielkopolskie) z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Stało się tak za...

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Co nowego w ciągnikach John Deere serii 9R?

John Deere wprowadziła na rynek nowy asortyment ciągników serii 9R na rok 2021, z flagowymi modelami 9R 640 i 9RX 640 o mocy 691 KM na czele. Najnowsze maszyny serii 9R, 9RT i 9RX są...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły