niedziela, 28 lutego, 2021

W piątek deszcz, deszcz ze śniegiem, krupa śnieżna i trochę śniegu [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W pierwszej części nocy opady deszczu pojawią się wzdłuż linii Bugu oraz na wschodzie i południu Podkarpacia. Spadnie tutaj około 2-5 milimetrów deszczu, a od Lubyczy Królewskiej po Przeworsk, Lesko do 10 milimetrów. Pokropić może także na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Na pozostałym obszarze sucho i pogodnie. Temperatura w nocy wyniesie około +6/+8 stopni.

Nad ranem zacznie padać na Pomorzu Zachodnim, Środkowym i Wschodnim- najwięcej opadów wystąpi wzdłuż wybrzeża. Im bliżej godzin wieczornych tym więcej przelotnych opadów, obok których pojawi się również słońce. Od przedpołudnia do wieczora przelotne opady pojawią się także na Podlasiu, Warmii i Mazurach (najwięcej na północy regionów, na południu prawie wcale nie popada). I tak na wybrzeżu w ciągu jutrzejszej doby spadnie 7-17 milimetrów deszczu. W głębi lądu do 3-10 milimetrów deszczu. Natomiast od Suwalszczyzny po Warmię możemy otrzymać 1-4 milimetry deszczu.

Na pozostałym obszarze najwyżej pokropi. Dopiero wieczorem opad deszczu rzędu 1-3 milimetrów zaznaczy się od Roztocza po Podkarpacie i Podhale. Wieczorem na Kaszubach, Warmii i Mazurach oraz Suwalszczyźnie popada miejscami deszcz ze śniegiem, krupa śnieżna a po północy również śnieg w ilości do 1-2 centymetrów.
Na północy kraju najwyższa temperatura przypadnie na godziny poranne +8 stopni. Wieczorem na Pomorzu wschodnim i środkowym około 0 st. Na Kaszubach chwyci delikatny przymrozek do -1 stopnia. Od Podlasia po północne Mazowsze i Kujawy +7 stopni, wieczorem około +2 stopni, a na Podlasiu i Mazurach pojawi się przymrozek. W centrum +8 stopni. Najcieplejsze popołudnie minie na południu kraju +10 stopni.

Wiatr w całym kraju umiarkowany, na wybrzeżu silny i porywisty. Początkowo z południowego zachodu, wieczorem z północnego zachodu.

 

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły