poniedziałek, 1 marca, 2021

W nowym tygodniu poczujemy upał i zobaczymy pierwsze przymrozki

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W poniedziałek władzę nad pogodą sterować ma ogromny wyż, który zagwarantuje nam lazurowe niebo i tylko na północnym wschodzie pojawi się nieco więcej chmur. Zapowiada się bardzo malowniczy zachód słońca z racji pojawienia się chmur wysokich w znacznej części kraju. Temperatury jak na wrzesień będą bardzo wysokie, dodatkowo na południu kraju wiatr będzie niemal nieodczuwalny, dzięki czemu temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa i w słońcu poczujemy prawdziwy upał. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 22 stopni w Suwałkach, 23/25 stopni na północy, 26/27 stopni na wschodzie, 28 stopni w centrum i na południu do 29 stopni Celsjusza na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Wtorek

We wtorek do Polski wleje się zwrotnikowa masa powietrza, dzięki której na zachodzie kraju w najcieplejszym momencie dnia w cieniu temperatura podskoczy do 30/31 stopni Celsjusza. Na południu i w centrum 29 stopni. Najchłodniej na wschodzie i północnym wschodzie, gdzie poczujemy przyjemne 25 stopni Celsjusza. Niebo nad naszym krajem w dalszym ciągu błękitne przez całą dobę.

Środa

W najcieplejszym momencie dnia w cieniu słupki rtęci ponownie przekroczą 28/31 stopni na zachodzie, południu i w centrum kraju. Na wschodzie oraz od północnego Mazowsza po Kaszuby około 25/27 stopni Celsjusza. Najchłodniej na wybrzeżu, gdzie będzie maksymalnie 21/22 stopnie Celsjusza. Na północy kraju nieco silniej powieje z północnego zachodu. Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany. Przez cały dzień bardzo dużo słońca i tylko na północy po południu miejscami pojawi się nieco więcej chmur.

Czwartek

W nocy z środy na czwartek na zachodzie i północy kraju oraz w czwartek do południa na południu, wschodzie i w centrum oddziaływał będzie front chłodny, jednak opady będą nieliczne i przeważnie nie spadnie nawet kropla deszczu. Zrobi się dużo chłodniej. Po ciepłym poranku z temperaturami w pobliżu 14/17 stopni Celsjusza w ciągu dnia będzie niewiele cieplej a na północy zaledwie 13/14 stopni w samym środku dnia. Być może jeszcze na południu i południowym wschodzie temperatura dobije do 22 stopni Celsjusza.

Piątek

Piątek w całym kraju upłynie pod znakiem słońca, które od czasu do czasu chować ma się za chmury kłębiaste i kłębiasto warstwowe. Padać nie powinno. O poranku będzie bardzo zimno- temperatura spadnie do 4/6 stopni Celsjusza na wschodzie, północy i w centrum oraz 7/9 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. W najcieplejszym momencie możemy liczyć na maksymalnie 13/15 stopni na północy i wschodzie, 16 stopni w centrum i 17 stopni Celsjusza na zachodzie.

W sobotę o poranku czekają nas pierwsze wielkoobszarowe przymrozki. Na wysokości 2 metrów na północy, wschodzie i miejscami w centrum temperatura spadnie do -1/+2 stopni. Kilka centymetrów nad powierzchnią ziemi np. trawami pojawi się szron, a temperatura spadnie do -3/-1 stopnia. Minusy najszybciej pojawią się na glebach lekkich. Lepsze gleby z racji nagrzania pierwszej nocy nie pozwolą na spadek temperatury na minus przy gruncie. Na pozostałym obszarze o poranku około 3/6 stopni Celsjusza na 2 metrach i 0/4 stopni przy gruncie.

Opadów niestety nadal nie widać. Po ochłodzeniu pod koniec przyszłego tygodnia ponownie powróci ciepłe babie lato z błękitem nieba.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

We wtorek znów mocniej powieje [POGODA]

W nocy ma być na ogół pochmurno. Jedynie miejscami od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów na niebie można będzie zobaczyć gwiazdy. Temperatura spadnie do...

Burza wokół Zielonego Ładu

Zanosi się na gorącą rolniczą debatę i to już w czwartek 4 marca br. Wtedy to na internetowych łączach, w ramach  Dialogu Obywatelskiego – Europejski Zielony...

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Śledź nas

21,223FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły