poniedziałek, 12 kwietnia, 2021

W najbliższych dniach temperatura będzie bardzo zróżnicowana [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Nie mam dobrych wieści dla rolników i ogrodników

W najbliższych dniach pojawią się bardzo duże amplitudy temperatury. Na wschód od Warty o poranku na wysokości 2 metrów temperatura będzie spadać do -2/+2 st, przy gruncie i w zastoiskach mrozowych do -5/-2 stopni. Na zachodzie i północy nieco cieplej- na wysokości 2 metrów +3/+6 stopni, zaś przy ziemi około -1/+3 stopni.

W ciągu dnia temperatura będzie rosła jak oszalała. W poniedziałek odnotujemy od 15 stopni na Podlasiu, 17 w centrum do nawet 20 stopni na zachodzie i południu- lekkie, wzruszone gleby rozgrzeją się do ponad 25 stopni.

We wtorek i środę podobnie- od 16-18 stopni na północy i wschodzie do 19-22 stopni na pozostałym obszarze. W słońcu do 30 stopni.

Wiatry pozostaną słabe, nieco silniej powieje w poniedziałek w centrum. Taka pogoda sprzyjać będzie licznym wirom pyłowym na polach.

Zmiany nadejdą w czwartek- na północy przybędzie chmur, które do wieczora sięgną centralnej części kraju. Będzie to front chłodny- raczej bez opadów deszczu.

W wyniku frontu piątek chłodniejszy. Od 9-10 stopni na północy do 15 stopni na południu. Z piątku na sobotę w wielu regionach po cieplejszym czwartku i piątku wrócą przymrozki do nawet -5/-2 stopni- szczególnie na północy i wschodzie kraju.

Od soboty prognozy się rozjeżdżają w różne strony. Pewne jest ochłodzenie po świętach. Gdzie, ile i czy cokolwiek popada wyjaśni się w najbliższych dniach. Lazurowego nieba od piątku już być nie powinno.

Łukasz Sieligowski

 

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

USDA koryguje w dół światowe zapasy zbóż przed nowym sezonem

Sezon 2020/21 na rynku zbóż jeszcze trwa, a najnowsze amerykańskie szacunki zapowiadają, że w kolejny sezon wkroczymy z jeszcze mniejszymi zapasami. Amerykański Departament Rolnictwa...

Rynek wieprzowiny. Bez zmian i bez nadziei na lepsze jutro

“Trzeba mieć nerwy ze stali, żeby utrzymać się w tym biznesie. Ja nie mam, dlatego musiałem porzucić to co kocham, żeby móc godnie żyć”-...

Ceny drobiu pną się w górę!

Tuszki kurczaków podrożały o kilkadziesiąt groszy ale rownież ceny indyków po ostatniej stagnacji poszybowały w górę. Zapowiedź luzowania obostrzeń w niektórych krajach może stać...

Śledź nas

21,698FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły