poniedziałek, 1 marca, 2021

W jaki sposób Gaz-System i ARiMR chcą docierać do rolników?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wczoraj (12 sierpnia br.), Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S,A., podpisali porozumienie dotyczące współpracy w zakresie informowania rolników i mieszkańców wsi o przedsięwzięciach inwestycyjno-eksploatacyjnych prowadzonych przez Gaz-System, a także o działaniach realizowanych w oparciu o dopłaty przyznawane przez Agencję.

Współpraca naszej firmy z Agencją pozwoli rozwijać dialog z rolnikami i mieszkańcami wsi. Polepszy się więc przepływ informacji, a także szybkość oraz jakość naszych usług – wyjaśnia Artur Zawartko, Wiceprezes Gaz – System.

Konsultacje społeczne i edukacja

Umowa zakłada realizację projektów edukacyjnych i informacyjnych skierowanych do rolników, a także innych klientów i współpracowników spółki Gaz-System. Ich głównym tematem będzie upowszechnianie szczegółowych informacji o inwestycjach wdrażanych na wsi. ARiMR wspierać też będzie organizację konsultacji społecznych w sprawie budowy instalacji gazowych. Szczególnie w tych gminach, gdzie prowadzone są inwestycje Gaz-Systemu.

Strategiczna dla bezpieczeństwa

Dodajmy, że Gaz – System zalicza się do grona spółek  strategicznych dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Głównym zadaniem firmy Gaz-System S.A. jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju w celu ich dostarczenia do sieci dystrybucyjnych, a także do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego.

Umowę o współpracy między agencją a spółką podpisali: Tomasz Nowakowski, Prezes ARiMR oraz Artur Zawartko i Marcin Kapkowski, Wiceprezesi OGP Gaz-System S.A.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła i foto: ARiMR, OGP Gaz-System S.A.


-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Co musi zrobić producent, aby otrzymać Chronione Oznaczenie Geograficzne?

Na sklepowych półkach coraz częściej możemy zauważyć produkty posiadające Chronione Oznaczenie Geograficzne. Prawdopodobnie dla większości z nas jest to kolejna naklejka, która sama w...

Mleko do skupu pierwszy raz od kilku miesięcy potaniało

Z danych przedstawionych przez GUS wynika, że podczas stycznia nowego roku 2021 cena oferowana w skupie za mleko spadła do poziomu 149,35 zł/hl, o...

Śledź nas

21,220FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły