niedziela, 28 lutego, 2021

Polsko-niemieckie rozmowy o ASF w Gubinie i Ratzdorf

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W piątek, 10 stycznia 2020 r. w Gubinie, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z Minister Rolnictwa i Polityki Żywnościowej Republiki Federalnej Niemiec Julią Klöckner. Głównym tematem rozmów było zwalczanie afrykańskiego pomoru świń (ASF).
W spotkaniu uczestniczyli również: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Polityki Żywnościowej Republiki Federalnej Niemiec Uwe Feiler i polski  Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka.

Pierwsza część spotkania odbyła się w granicznym Gubinie. Następnie delegacje  udały się do miejscowości Ratzdorf, gdzie demonstrowano i omawiano zakres oraz przebieg prac związanych z budową ochronnego ogrodzenia po stronie niemieckiej, przy granicy z Polską. Instalowane tam opłotowanie ma modułowy charakter. To konstrukcja tymczasowa. Przewidywana łączna długość opłotowania to około 120 kilometrów.

Dodajmy, że rozmówcy byli zgodni co do tego, że afrykański pomór świń (ASF), stał się problemem europejskim, który winien być rozwiązany przy współpracy i wspólnymi siłami różnych krajów i instytucji. Priorytetem ma być również kontynuacja dobrej i ścisłej współpracy specjalistów z Polski i Niemiec.

 


Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: MRiRW
Fot: MRiRW

 

ASF – Białoruś ogranicza wwóz pasz i dodatków paszowych

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ocieplenie i znowu ochłodzenie [POGODA]

W poniedziałek pojawi się pewien kłopot z temperaturą i wcale tak ciepło jak na mapie być nie musi. A to za sprawą mgieł, które...

Rekordowe ceny kukurydzy na mecie?

W minionym tygodniu na paryskiej giełdzie MATIF cena kukurydzy osiągnęła poziom 230 euro za tonę, czyli ponad tysiąc złotych. Dało to impuls do dalszego...

Rynek jaj. Na wartości tracą jaja ekologiczne i z wolnego wybiegu

Kolejny tydzień na rynku jaj obfitował w dalsze podwyżki spowodowane mniejszą podażą surowca. Nie zabrakło także niższych notowań, jednak dotyczyły one kategorii, które zazwyczaj...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły