czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

W górach halny, nad Morzem sztorm [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy pogodnie będzie na całym wschodzie, południu i w centrum oraz na zachodzie- chociaż tutaj nad ranem zacznie się chmurzyć. Temperatura spadnie do około 3/5 stopni na południu, wschodzie i 6/8 stopni na pozostałym obszarze. Nieco chłodniej może być w okolicy Kielc, Krakowa i Zamościa- 1/3 stopnie powyżej zera z przygruntowymi przymrozkami.

Do zachodu słońca sucho będzie na Podkarpaciu, Roztoczu i południu Małopolski. Od Podlasia po centrum i południowy zachód słabo popada około południa, popołudnia i to też tylko miejscami- maksymalnie spadnie do 1-3 mm. Na zachodzie i północy popada przed południem i w południe do 1-4 mm. Większe opady deszczu pojawią się na Podkarpaciu, Małopolsce (3-9 mm) oraz Roztoczu i wschodzie Lubelszczyzny (2-5 mm)  wieczorem i w nocy.

Z czwartku na piątek na wybrzeżu, szczególnie w okolicy Słupska, Darłowa, Łeby, Ustki oraz wgłębi lądu- Lębork, Bobolice, Wejherowo, a może i nawet Kościerzyna, Miastko pojawią się przelotne silne opady śniegu, gradu, krupy śnieżnej. Będzie to efekt napływu zimnego powietrza nad ciepły Bałtyk, co doprowadzi do rozwoju chmur deszczowych, które gnane wiatrem wtargną nad Polskę północną.

Temperatura w ciągu dnia zatrzyma się na podobnym poziomie . Pod wieczór na północy nastąpi szybki spadek temperatury z 10 stopni na około 3/5 stopni Celsjusza.

Zapowiedzią zmian będzie silny wiatr.

Już tej nocy mocno powieje w Bieszczadach, Tatrach i Sudetach, gdzie pojawi się fen z wiatrem do 40/80 km/h. Po południu fen powoli ma zanikać w związku ze zmianą kierunku wiatru z południowego na zachodni. Na pozostałym obszarze Polski również mocniej powieje. Przeważnie około 30/55 km/h.  Jedynie od Łodzi po Opole nieco mocniej do 70 km/h.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ceny tucznika w Niemczech w górę. Czeka nas poprawa?

Po wielomiesięcznej stagnacji cen za kilogram w/ż tucznika na niemieckiej giełdzie w końcu ceny drgnęły w górę. Jak poinformował POLPIG pozytywne impulsy rynkowe pojawiły...

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Śledź nas

21,173FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły