sobota, 6 marca, 2021

W długoterminowych prognozach widać niespodziankę pogodową [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Już w pierwszej części nocy na zachodzie kraju zacznie padać śnieg, który będzie zablokowany przez mroźny wyż. Nad ranem śnieg poprószy jeszcze miejscami od Opola po Zieloną Górę i Słubice.

Na wschodzie i północnym wschodzie sporo chmur i niewiele przejaśnień. Najwięcej pogodnego nieba powinno być od Kozienic po Sandomierz, Podkarpacie, Roztocze i Małopolskę- tutaj lokalnie temperatura spadnie do -15/-10 stopni. Na Pogórzu do -19/-15 stopni. Na wschodzie i w centrum około -11/-6 stopni. Tylko tam gdzie pojawi się na chwilę trochę rozpogodzeń temperatura szybko spadnie do -14 stopni. Na zachodzie i północy nie mniej niż -5/-3 stopnie.

W ciągu dnia chwilami nieznacznie poprószy od Pomorza Zachodniego po Wielkopolskę, Ziemię Lubuską, Łódzką Górny Śląsk. Na wschodzie bez opadów i sporo rozpogodzeń.

Temperatura podskoczy na zachodzie po południu do 1-3 stopni na plusie. Na wschód od Warty, nadal trzymać na niewielki przymrozek przez cały dzień.

Wiatr powieje z południa do 35 km/h.

Suma opadów śniegu od Gryfina po Cedynie, Słubice, Zgorzelca może wynieść 2-4 centymetry.

Coraz ciekawiej wyglądają prognozy na okres soboty- wtorku 20-23 luty. Być może na chwilę napłynie do nas powietrze zwrotnikowe. Po zimnych tygodniach możliwe, że na chwilę poczujemy wiosnę, a temperatura na Podhalu, Przedgórzu Sudeckim oraz w rejonie Przewoza na Ziemi Lubuskiej może wzbić się do 14 stopni Celsjusza. Ta fala ciepła z pewnością wszystkich zaskoczy, jednak w marcu zima jeszcze pokaże swoje pazurki, znacznie większe nić w ostatnich latach.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,550SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły