czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

W czwartek z zachodu ruszy kolejny front [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do północy przelotne słabe opady deszczu mogą występować miejscami na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu, północy i wschodzie Mazowsza oraz krańcach północno wschodniej i wschodniej Lubelszczyzny. Po północy w tych regionach już tylko miejscami pokropi. Na pozostałym obszarze pogodnie i sucho.

Dopiero nad ranem na zachodzie zacznie się chmurzyć i po wschodzie słońca zacznie padać deszcz. Temperatura o wschodzie słońca spadnie do zaledwie 2-4 stopni w pasie od Kujaw po Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, Górny Śląsk i Małopolskę do 5/8 stopni na północy i wschodzie oraz na zachodzie kraju.

Opady do południa znad zachodniej granicy dotrą do Słupska, Piły, Gniezna, Kalisza, Częstochowy, Krakowa- na zachód od tych miast padać ma ciągła mżawka i deszcz. Dopiero przed zmrokiem na zachodzie opady mają zanikać. Front po południu nie ruszy na wschód. Ma się zatrzymać w miejscu i stopniowo wypadywać. Na Warmii, Mazurach, Podlasiu, północy Mazowsza sporo słońca, ale lokalnie przelotnie pokropi, popada do 1-2 mm. Sucho i sporo słońca od Gdańska po Płock, Warszawę, Lublin, Włodawę.

Wiatr powieje do maksymalnie 40 km/h.

W nocy i w sobotnie przedpołudnie front dotrze do Żuław, Rypina, Łodzi, Kielc- i tutaj chwilami popadać może mżawka. Na zachód i wschód od tych miast dużo słońca i sucho. Po południu opady w omawianym wyżej pasie zanikną, ale pozostanie pochmurne niebo. W niedzielę już sucho w całym kraju.

Natomiast po Wszystkich Świetych ponownie czeka nas nienaturalnie ciepły czas. Na południu będzie nawet 20 stopni.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Przed nami powolne zmiany [POGODA]

W nocy na północnym zachodzie pojawi się front chłodny z niewielkim deszczem do 1-3 mm. Przed południem słabo do 1-2 mm popada na Ziemi...

Najcieplejszy dzień lutego w historii

Jeszcze tydzień temu panowała prawdziwa zima z dużym mrozem i śniegiem. Tymczasem dziś padł rekord temperatury dla lutego. W Makowie Podhalańskim odnotowano o godzinie...

Chiny planują zaimportować jeszcze więcej zbóż paszowych

To, że Chiny mają gigantyczny wpływ dowiedzieliśmy się nie raz. Niemal każde poruszenie na azjatyckim rynku ma swoje przełożenie na światowym parkiecie - niczym...

Śledź nas

21,175FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły