wtorek, 9 marca, 2021

W czwartek pogoda dopisze przy pracach polowych [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Z środy na czwartek przelotne opady deszczu do 2-3 mm pojawiać się będą w całym kraju. Miejscami obok opadów deszczu pojawi się deszcz ze śniegiem. O poranku więcej pogodnego nieba pojawi się na zachodzie kraju.

Temperatura w regionach z przelotnymi opadami wyniesie około 2-4 stopni powyżej zera. Nieco chłodniej w Wielkopolsce 1-2 stopnie, a na zachodzie, gdzie nad ranem rozpogodzi się na termometrach przymrozek do -2/0 stopni, przy gruncie do -3/-4 stopni.

W czwartek pogoda będzie całkiem dobra na wykonywanie prac polowych.

Delikatna przelotna mżawka do południa może wystąpić na południu, wschodzie i środkowym wschodzie. Po południu już nigdzie nie będzie padać. Pod wieczór z innej strefy chmur pokropi na Pomorzu Zachodnim. Do godzin południowych sporo słońca na zachodzie kraju. Po południu na zachodzie niebo się bardziej zachmurzy, a chwile ze słońcem zawitają do pozostałych regionów. Najwięcej pogodnego nieba na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, Małopolsce, Ziemi Świętokrzyskiej i Łódzkiej.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 5-6 stopni na wschodzie i w centrum, 7-8 stopni na zachodzie, południu i północy do lokalnie 9 stopni miejscami na Dolnym Śląsku, Kujawach, Pomorzu Gdańskim i Opolszczyźnie.

Wiatr słabszy niż w ostatnich dniach, do 40 km/h. Mocniej powieje w piątek, do 60-70 km/h

Łukasz Sieligowski

pogoda-mapa-polska

Ogromny pożar w firmie zajmującej się sprzedażą i serwisem maszyn rolniczych

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kto powinien dostać dopłaty?

- Jeśli rolnik stale zamieszkuje w gospodarstwie, utrzymuje hodowlę w określonej liczbie minimalnej, dochód z gospodarstwa stanowi określone minimum jego dochodów (np. 25%) i...

Kukurydza najdroższa od 8 lat. Ile płacą w kraju?

Po delikatnych korektach na giełdach w Chicago i Paryżu stawki za kukurydzę kolejny raz poszybowały w górę. Ile może zboże? Po ostatnich miesiącach można...

Zmiany we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich

W związku z rozpoczynającym się już 15 marca br. a trwającym do 15 maja br. naborem wniosków o płatności bezpośrednie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,870SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły