Pod osłoną nocy ponownie przelotne, niewielkie opady deszczu pojawią się na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, Gdańskim a także na zachodzie Dolnego Śląska, Wielkopolski i Warmii. Spadnie tutaj około 1-3 milimetrów deszczu.

Na pozostałym obszarze front przejdzie na sucho- może miejscami pojawi się na kilka minut mżawka. Temperatura spadnie nad ranem do 0/+3 stopni na zachodzie, północy i w centrum i +4/+5 stopni w Małopolsce, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu. Wiatr silny i porywisty, w porywach do 55-70 km/h. Nad ranem na wybrzeżu środkowym porywy do 90 km/h.

W ciągu dnia sucho z przejaśnieniami będzie na zachodzie, wschodzie i w centrum kraju. Trochę słońca, trochę przelotnego deszczu na północy- w szczególności pas od Darłowa, Słupska po Kościerzynę, Lębork, Gdańsk, Elbląg, Kwidzyn- przewidywana suma opadów sięgnie 1-3 milimetrów. Lokalnie w okolicy Ustki, Łeby do 5 milimetrów. Po południu słabe przelotne opady dotrą na północ Kujaw, całą Warmię i Mazury a także północne Mazowsze przynosząc opad rzędu 0,1-1 milimetra.

Na południu kraju do południa dużo chmur, ale sucho. Po południu na południe Małopolski i Podkarpacia wkroczy strefa opadów znad Słowacji, przynosząc opady śniegu w górach i deszczu między Przemyślem, Krosnem, Nowym Sączem. Spadnie tutaj około 10 milimetrów w górach i 1-4 milimetrów na przedgórzu.

Temperatura w ciągu dnia już znacznie niższa. Na północy około +3/+4 stopni- po południu spadek do 0 stopni. Na pozostałym obszarze słupki rtęci wskażą +4/+7 stopni- najcieplej na południowym wschodzie.

Wiatr z każdą kolejna godziną będzie coraz słabszy.

 

Łukasz Sieligowski