czwartek, 4 marca, 2021

Väderstad wita trzecie pokolenie – Henrik Gilstring obejmuje stanowisko dyrektora generalnego

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Väderstad, jeden z wiodących producentów w dziedzinie technologii uprawy i siewu na świecie, przygotowuje się do sukcesji na stanowisku dyrektora generalnego. W lutym 2022 roku Henrik Gilstring obejmie stanowisko prezesa i dyrektora generalnego. Henrik reprezentuje trzecie pokolenie rodziny właścicieli i obecnie należy do Zarządu Grupy.

Ciągłość, zrównoważony rozwój i innowacyjność to ważne zasady, którymi Väderstad kieruje się od momentu powstania firmy prawie 60 lat temu. Zarząd firmy zapewnił sobie sukcesję na stanowisku dyrektora generalnego z dużym wyprzedzeniem i rozpoczął przygotowania do ustąpienia obecnego dyrektora generalnego Mats’a Båverud.


Zarząd i kierownictwo koncernu jasno określiły kierunek rozwoju poprzez dobrze zaplanowaną sukcesję dyrektorów generalnych w oparciu o silne wartości Väderstad – mówi Crister Stark, prezes zarządu Väderstad Group.


Dzięki silnemu zaangażowaniu, zarówno ze strony właścicieli, jak i pracowników, nieustannie tworzymy innowacje w zakresie technologii a tym samym stabilną firmę. Decyzja ta daje nam dobre warunki do sprawnego, płynnego przekazania kierownictwa i odmłodzenia stanowiska dyrektora generalnego, mówi Crister Stark, Prezes Zarządu Grupy Väderstad.


Henrik Gilstring został wcześniej mianowany zastępcą dyrektora generalnego Grupy Väderstad, a od lutego 2022 r. obejmie stanowisko dyrektora generalnego Grupy.
Nie mogę się doczekać, aby w dalszym ciągu rozwijać Väderstad w sposób zrównoważony i zapewnić, że jako firma będziemy w stanie dostosować się do przyszłych wyzwań zarówno w odniesieniu do rozwoju rolnictwa, jak i w zakresie nowych politycznych i globalnych zasad, mówi Henrik.


Väderstad posiada bogatą historię innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w branży rolniczej, silnych relacji z klientami i ogólnego rozwoju. Jest to bardzo ekscytująca podróż, która prowadzi do nowych celów. Mamy wszelkie możliwości dalszego rozwoju i ewolucji jako firma, jako partner naszych klientów i jako pracodawca.


Henrik Gilstring ma 35 lat i reprezentuje trzecie pokolenie rodziny właścicieli. Jest synem Christiny Stark, właścicielki drugiego pokolenia, oraz Gerta Gilstringa, który obecnie pracuje jako starszy inżynier w Väderstad. Gert Gilstring jest m.in. pomysłodawcą unikalnego systemu dozowania w maszynach Väderstad Tempo, który jest głównym elementem ogromnego sukcesu sprzedaży Tempo na całym świecie. Był on również zaangażowany w kilka innych nowatorskich koncepcji.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły