poniedziałek, 1 marca, 2021

Upływa termin corocznego spisu zwierząt

-REKLAMA-
-REKLAMA-

O obowiązku dokonania corocznego spisu pogłowia zwierząt w gospodarstwach przypomina rolnikom Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Obowiązek wykonania ewidencji dotyczy posiadaczy świń, owiec oraz kóz. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ostateczny termin  przeprowadzenia aktualnego spisu upływa dokładnie 12 miesięcy od daty dokonania spisu w roku poprzednim. Przykładowo, jeśli spis wykonano  28 grudnia 2018 r., to kolejny musi być wykonany najpóźniej do 28 grudnia 2019 r.

Jak dokonać formalności?

Wynik spisu dotyczącego świń należy umieścić w księdze rejestracji oraz  przekazać kierownikowi Biura Powiatowego ARiMR przy użyciu portalu IRZ plus. Spis można także dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą, w terminie 7 dni od dnia jego przeprowadzenia.

Natomiast  wynik spisu dotyczącego owiec i kóz należy umieścić wyłącznie w księdze rejestracji owiec i kóz. Obowiązek ten nie dotyczy rolników którzy zgłaszają wszystkie zdarzenia związane z tymi zwierzętami za pośrednictwem portalu IRZPlus . Wymóg przekazywania spisu owiec i kóz do ARiMR wygasł.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: ARiMR

O wyrównywaniu dopłat w Brukseli

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,215FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły