poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Temperatura w weekend zróżnicowana [POGPODA]

-REKLAMA-

Już w weekend nastanie nowy typ pogody
W nocy pokropi miejscami na zachodzie i północy kraju. Na pozostałym obszarze sucho z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura nad ranem spadnie do około -2/+1 stopnia.
Sobota od godzin przedpołudniowych przyniesie sporo chmur kłębiastych na południu i wschodzie kraju. Około południa na krańcach wschodnich i Mazurach miejscami pokropi deszcz oraz może spaść niewielka ilość krupy śnieżnej. Na pozostałym obszarze sucho, jednak chmur na niebie nie zabraknie.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 6-8 stopni na wschodzie i północy, do 10-11 stopni na zachodzie, południu i w centrum. Wiatr zdecydowanie słabszy w porywach do 35 km/h.

Z soboty na niedzielę noc bardzo pogodna. Słaby wiatr w połączeniu z pogodnym niebem i niską wilgotnością gruntu sprawi, że nad ranem będzie mróźno. -4 stopnie na wschodzie kraju do -3/-1 stopnia na pozostałym obszarze.
W niedzielę od samego rana do wieczora w większości kraju bezchmurne niebo. Trochę kłębiastych chmur pojawi się na północy i wschodzie kraju.
Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 9-10 stopni na Podlasiu, 11-13 stopni na północy, wschodzie i w centrum, do aż 13-15 stopni na zachodzie i południu. Być może miejscami zobaczymy tam nawet 16 stopni.

Wiatr słaby, chwilami zupełnie nieodczuwalny.
Kolejne dni to błękitne niebo przez całą dobę i prawie letnie temperatury w ciągu dnia.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Powieje w centrum, na wschodzie i południu [POGODA]

W poniedziałek miejscami na wschodzie kraju spadło nawet ponad 25 cm śniegu. W nocy w całym kraju chwyci przymrozek. Na wschodzie do -2/0 stopni....

Od pola do stołu bez tajemnic?

Już w tym tygodniu: 28-29 stycznia br. Komisja Europejska organizuje spotkanie on-line (przez internet) dla podmiotów rolnych zainteresowanych składaniem propozycji programów informacyjnych i promocyjnych...

Jak wygląda sytuacja ptasiej grypy w UE?

Główny Lekarz Weterynarii przekazał zbiorczą informację o aktualnej sytuacji w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i na Ukrainnie, pod kątem występowania wysoce zjadliwej grypy...

Śledź nas

20,705FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,160SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły