Już w weekend nastanie nowy typ pogody
W nocy pokropi miejscami na zachodzie i północy kraju. Na pozostałym obszarze sucho z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura nad ranem spadnie do około -2/+1 stopnia.
Sobota od godzin przedpołudniowych przyniesie sporo chmur kłębiastych na południu i wschodzie kraju. Około południa na krańcach wschodnich i Mazurach miejscami pokropi deszcz oraz może spaść niewielka ilość krupy śnieżnej. Na pozostałym obszarze sucho, jednak chmur na niebie nie zabraknie.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 6-8 stopni na wschodzie i północy, do 10-11 stopni na zachodzie, południu i w centrum. Wiatr zdecydowanie słabszy w porywach do 35 km/h.

Z soboty na niedzielę noc bardzo pogodna. Słaby wiatr w połączeniu z pogodnym niebem i niską wilgotnością gruntu sprawi, że nad ranem będzie mróźno. -4 stopnie na wschodzie kraju do -3/-1 stopnia na pozostałym obszarze.
W niedzielę od samego rana do wieczora w większości kraju bezchmurne niebo. Trochę kłębiastych chmur pojawi się na północy i wschodzie kraju.
Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 9-10 stopni na Podlasiu, 11-13 stopni na północy, wschodzie i w centrum, do aż 13-15 stopni na zachodzie i południu. Być może miejscami zobaczymy tam nawet 16 stopni.

Wiatr słaby, chwilami zupełnie nieodczuwalny.
Kolejne dni to błękitne niebo przez całą dobę i prawie letnie temperatury w ciągu dnia.

Łukasz Sieligowski