W nocy do północnej Polski wkroczy front chłodny przynosząc słabe opady mżawki na Pomorzu Zachodnim (0-1 mm), Pomorzu Środkowym (1-2 mm), Pomorzu Gdańskim (1-3 mm), oraz opady deszczu ze śniegiem i śniegu na Warmii i Mazurach (1-3 mm) i Podlasiu (2-4 mm). Nad ranem opady mżawki pojawią się między Łodzią a Radomiem, natomiast na wschodzie Mazowsza i północy Lubelszczyzny popada śnieg i śnieg z deszczem. Przejaśnienia i bez opadów do rana na zachodzie i południu kraju.

Temperatura wyniesie od -3/-2 stopni na Podkarpaciu, poprzez 0/1 stopień na wschodzie i w centrum kraju do 2/4 stopni na północy.

W ciągu dnia front wędrować ma na południe przynosząc opady deszczu ze śniegiem na Lubelszczyźnie, Roztoczu a wieczorem na Podkarpaciu i w południowej Małopolsce. Drobne przelotne opady deszczu mogą do wieczora pojawić się jeszcze od Suwalszczyzny po Roztocze. Przewidywana suma opadów wyniesie około 0-2 mm. Na pozostałym obszarze chmury na zmianę z przejaśnieniami i sucho.

Temperatura dość wyrównana i wyniesie 3/5 stopni. Nieco chłodniej 1/2 stopnie na Roztoczu i Podkarpaciu oraz na Podhalu.

Wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 75 km/h.

 

Łukasz Sieligowski