sobota, 6 marca, 2021

Sylwester z przelotnymi opadami deszczu [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy do północnej Polski wkroczy front chłodny przynosząc słabe opady mżawki na Pomorzu Zachodnim (0-1 mm), Pomorzu Środkowym (1-2 mm), Pomorzu Gdańskim (1-3 mm), oraz opady deszczu ze śniegiem i śniegu na Warmii i Mazurach (1-3 mm) i Podlasiu (2-4 mm). Nad ranem opady mżawki pojawią się między Łodzią a Radomiem, natomiast na wschodzie Mazowsza i północy Lubelszczyzny popada śnieg i śnieg z deszczem. Przejaśnienia i bez opadów do rana na zachodzie i południu kraju.

Temperatura wyniesie od -3/-2 stopni na Podkarpaciu, poprzez 0/1 stopień na wschodzie i w centrum kraju do 2/4 stopni na północy.

W ciągu dnia front wędrować ma na południe przynosząc opady deszczu ze śniegiem na Lubelszczyźnie, Roztoczu a wieczorem na Podkarpaciu i w południowej Małopolsce. Drobne przelotne opady deszczu mogą do wieczora pojawić się jeszcze od Suwalszczyzny po Roztocze. Przewidywana suma opadów wyniesie około 0-2 mm. Na pozostałym obszarze chmury na zmianę z przejaśnieniami i sucho.

Temperatura dość wyrównana i wyniesie 3/5 stopni. Nieco chłodniej 1/2 stopnie na Roztoczu i Podkarpaciu oraz na Podhalu.

Wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 75 km/h.

 

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,540SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły