poniedziałek, 1 marca, 2021

Sobota z przelotnymi opadami, niedziela pogodna [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy front chłodny z opadami deszczu z północy przemieszczał się będzie na południe. Za frontem po północy na zachodzie i północy pojawią się liczne przejaśnienia. Do rana sucho jeszcze tylko w Bieszczadach i to tam będzie najzimniej -3 stopnie. Na pozostałym obszarze około 0/3 stopni na plusie. Lokalnie w okolicy Kłodzka, Legnicy, Jeleniej Góry o poranku nawet 5 stopni.

Od świtu do zmroku sporo pogodnego nieba i sucho od Opolszczyzny po Łódzkie, Mazowsze, Lubelszczyznę i Podlasie. Na południu do południa możliwe są drobne opady mżawki.

Większa strefa opadów do 5 milimetrów około godziny 11/00 wkroczy nad wybrzeże i po zmroku dotrze już do centrum. Padać ma deszcz i deszcz ze śniegiem. Na północy Warmii i Podlasia mokry śnieg.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie około 3/4 stopni na północy i południu do 5 stopni od Podlasia po Łódzkie i Opolszczyznę. Przed południem między Kłodzkiem a Wrocławiem możliwe nawet 8 stopni.

Wiatr umiarkowany i silny z zachodu w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu powieje do 85 km/h.

W niedzielę czeka nas poprawa pogody. W całym kraju pojawi się słońce. Na zachodzie, wschodzie i w centrum przeważnie bezchmurnie. Konwekcyjne przelotne opady śniegu wywołane efektem morza możliwe będą od Sejn po Giżycko, Bartoszyce, Bezledy, Hel. Możliwe, że pojawi się tutaj około 1-2 centymetrowa pokrywa śnieżna.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 0 stopni na wschodzie i południu do 2/3 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej wzdłuż Odry i na wybrzeżu 5 stopni.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

We wtorek znów mocniej powieje [POGODA]

W nocy ma być na ogół pochmurno. Jedynie miejscami od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów na niebie można będzie zobaczyć gwiazdy. Temperatura spadnie do...

Burza wokół Zielonego Ładu

Zanosi się na gorącą rolniczą debatę i to już w czwartek 4 marca br. Wtedy to na internetowych łączach, w ramach  Dialogu Obywatelskiego – Europejski Zielony...

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Śledź nas

21,223FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły