poniedziałek, 1 marca, 2021

Sobota z przejaśnieniami [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc w większości kraju pochmurna. Rozpogodzenia pojawiać się będą na wschodzie, południu i w centrum. Nigdzie już nie powinno padać. Lokalnie w Małopolsce nad ranem możliwe zamglenia.Temperatura spadnie do -4 stopni na wschodzie Podlasia, -3/-1 stopień na Warmii i Mazurach, Mazowszu, Lubelszczyźnie, wschodzie Kujaw, Łódzkiego i Podkarpacia. Około 0/+2 stopni na Podkarpaciu, Małopolsce, wschodzie Wielkopolski i Kaszubach. Najcieplej do +4/+6 stopni od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk. Lokalnie w okolicy Leszna, Głogowa, Żagania +7 stopni. Wiatr umiarkowany, na wschodzie i w centrum silny i porywisty ze wschodu.

W sobotę na południu i w centrum sporo przejaśnień (od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Dolny Śląsk, Łódzkie, Małopolskę). Na wschodzie przewaga chmur z możliwymi przejaśnieniami- jedynie wschód Podlasia powinien być słoneczny. Na pozostałym obszarze dużo chmur. Im bliżej wieczora tym więcej przejaśnień.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura sięgnie -1 stopnia na Podlasiu, +1/+3 stopnie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Warmii i Mazurach, +4 stopnie od Kaszub po Kujawy, Łódzkie, Świętokrzyskie, +7 stopni na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce, do +8/+9 stopni na zachodzie i południu kraju (krańce południa kraju). Wiatr umiarkowany, nieco słabszy niż w nocy ze wschodu.

W niedzielę do naszego kraju prędkość wiatru osłabnie. Słabszy wiatr to dogodne warunki do powstawania i długiego utrzymywania się niskich chmur stratus. O poranku na wschodzie lekki mrozek do -3/-1 stopnia, a w okolicy Sejn i -5 stopni. Dla odmiany na zachodzie kraju będzie to minimum +5 stopni.

W ciągu dnia na Podlasiu lekki przymrozek -1 stopień, na wschodzie około +1/+4 stopni. W centrum i na północy +6 stopni. Najcieplej na krańcach południowych i zachodzie do +10/+12 stopni.

W niedzielę wieczorem w wielu regionach utworzą się zamglenia.

 

Łukasz Sieligowski

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek wołowiny. Ceny najwyższe od kilku lat

Ceny w skupach utrzymują się na stabilnym poziomie lub symbolicznie wzrastają. Jest to zasługa ożywionego eksportu, niższej podaży bydła  i pojawienia się kolejnych rynków zbytu...

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły