poniedziałek, 8 marca, 2021

Rynek drobiu. W skupach drgnęły ceny za brojlery

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Na rynku drobiu widać poprawę w stosunku do paru tygodni wcześniej. Możliwa jest poprawa cen jednak czynnikiem ryzyka dla dalszego rozwoju jest przedłużający się lockdown, który niestety opóźnia odbudowę popytu. 

Po ile brojler, a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 24.01 – 31.01.2021 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,74 zł/kg, o 2,8% drożej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków była niższa niż ostatnio i wyniosła 9,66 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera także utrzymała się na wyższym poziomie i wynosiła średnio ok. 3,34 zł/netto. Była to cena o 13 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki nieznacznie potaniały. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,36 zł/netto.

Ceny w skupie indyków niesutannie rosną. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,65 zł/kg a w przypadku indyczków cena spadła do poziomu 4,73 zł/kg, o 30 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,820SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły