sobota, 6 marca, 2021

Rynek drobiu. Tuszki kurcząt coraz droższe!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ceny w skupach nie straszą już drastycznymi obniżkami co może napawać optymizmem. Okres świąteczny to zawsze ożywienie popytu wśród konsumentów czego efekty widzimy po cenach w skupach. Na jak długo utrzyma się względna stabilizacja cen na rynku drobiarskim? Odpowiedzią na to pytanie jest rozwój sytuacji pandemicznej na świecie. Program szczepień, który właśnie się rozpoczął zwiastuje lepsze czasy dla hodowców ptactwa.  Rok 2020 się kończy i mamy nadzieję że ten rok kryzysu dla polskiego drobiarstwa również dobiegnie końca. 

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach  13.12 – 20.12.2020 r na rynku krajowym odnotowano wzrost cen z wyjątkami.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 13.12 – 20.12.2020 r tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 4,87 zł/kg, aż o 8,7% drożej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków utrzymała się na poziomie dużo niższym niż ostatnio i wyniosła 8,38 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera utrzymała się na wyższym poziomie i wynosiła średnio ok. 3,08 zł/netto. Była to cena o 5 gr/kg wyższa niż w poprzednim tygodniu 

Kaczki w przeciągu tygodnia delikatnie potaniały. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,29 zł/netto, o 1 gr mniej niż ostatnio.

Ceny w skupie indyków notowały wzrost. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,24zł/kg wobec 4,23 zł/kg tydzień wcześniej. W przypadku indyczków cena utrzymała się na podobnym poziomie tj. 4,07 zł/kg.

Za gęsi tuczone w skupie płacono średnio 9,71 zł/kg wobec 9,07 zł/kg tydzień wcześniej. Cena była wyższa aż o 7% w porównaniu do zeszłego tygodnia.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,570SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły