Minister Ardanowski poinformował dzisiaj, że rusza wypłata ostatniej transzy pomocy suszowej.

– Dziś rusza wypłata ostatniej transzy pomocy suszowej, a jednocześnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – dzień ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w celu zwrócenia uwagi na sposoby zapobiegania suszy – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister przypomniał, że opóźnienie w wypłacie wszystkich, należnych rolnikom pieniędzy wynikało z sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

– Mogę tylko przeprosić rolników za to opóźnienie, ale najważniejsza była realizacja działań związanych z ratowaniem życia i zdrowia Polaków w obliczu pandemii – podkreślił minister.

 

Ruszyła ostatnia transza pomocy suszowej

❗ Dziś rusza wypłata ostatniej transzy pomocy suszowej, a jednocześnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – dzień ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w celu zwrócenia uwagi na sposoby zapobiegania suszy.Opóźnienie w wypłacie wszystkich, należnych rolnikom pieniędzy wynikało z sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Mogę tylko przeprosić rolników za to opóźnienie, ale najważniejsza była realizacja działań związanych z ratowaniem życia i zdrowia Polaków w obliczu pandemii.Chcę również poinformować Państwa, że Polska jest jedynym krajem w Europie, który realizuje tak masywne wsparcie rolników ponoszacych straty w wyniku suszy. Za suszę w 2018 roku wypłaciliśmy 2 miliardy 215 milionów zł i za 2019 rok, pomimo problemów z pandemią, wypłacimy ok. 2 miliardy 300 milionów zł. Pomagamy!

Opublikowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Środa, 17 czerwca 2020

Źródło: MRiRW/facebook MRiRW