środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wielka tragedia rozegrała się na polu w Zachodniopomorskiem…

spot_img

Jak czytamy na portalu Głosu Koszalińskiego do straszliwej tragedii doszło dzisiaj (w środę) w Cieminku (gmina Złocieniec). Pod przewróconym ciągnikiem zginęły dwie osoby, w tym kilkuletnie dziecko. Ojciec i syn…

Wypadek rozegrał się na łące koło miejscowości Cieminko położonej między Złocieńcem a Połczynem Zdrój w środę przed południem. Ciężki ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł jadące nim dwie osoby. Na pomoc pośpieszyły służby medyczne i strażacy. Niestety, reanimacja nie dała rezultatu, obrażenia okazały się zbyt poważne. Poszkodowanych nie dało się uratować.

W wyniku przygniecenia zginęły dwie osoby: 37-letni mężczyzna i 4-letni chłopczyk, mieszkańcy powiatu drawskiego mówi sierżant sztabowa Karolina Żych, rzeczniczka prasowa powiatowej komendy policji w Drawsku Pomorskim.Przebieg zdarzenia, jak i jego okoliczności, są wciąż ustalane przez policję pod nadzorem prokuratury.

Z wstępnych ustaleń wynika, że dramat rozegrał się podczas prac związanych z grodzeniem pastwiska. Rolnik wjechał na drogę z przyczepą z betonowymi słupami ciągniętą przez traktor rolniczy z ładowaczem czołowym. W pewnym momencie przyczepa zsunęła się ze stromej skarpy i pociągnęła za sobą pojazd, który przewracając się przygniótł pasażerów. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, iż ofiary to ojciec i syn.

To niewyobrażalna tragedia, jestem w szoku, bo osobiście znałem rodzinę i jako samorządowcy mieliśmy okazję blisko współpracowaćkomentuje burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, który natychmiast pojechał do Cieminka.Postaramy się otoczyć rodzinę wszelką możliwą pomocą. Byli ze mną na miejscu pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy udzielą wsparcia. Jesteśmy także w kontakcie ze specjalistami, którzy pomogą rodzinie pod kątem wsparcia psychologicznego.

Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo!

Źródło: GK24.pl

Śląskie: trąba powietrzna zrywała dachy w Kaniowie [WIDEO]

Jechał na podwójnym gazie

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników