niedziela, 7 marca, 2021

Rozpoczynający się tydzień będzie inny niż dotychczas? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W poniedziałek na południu, południowym zachodzie i wschodzie oraz miejscami wzdłuż Wisły, Bugu i Warty pojawi się dużo słońca. Dzięki czemu po mroźnym poranku temperatura podskoczy tutaj do 6-8 stopni. Na przeważnie pochmurnym Pomorzu, Kujawach, większości Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, północy Lubelszczyzny i na Kaszubach około 2-4 stopni. Nieco chłodniej około 0-1 stopień powyżej zera w najcieplejszym momencie dnia na Podlasiu, Mazurach oraz między Mławą a Ostrołęką.

Wiatr rano słaby, wieczorem już powieje umiarkowanie-w porywach do 35-40 km/h

Wtorek i środa to dni z przelotnymi opadami deszczu na zachodzie i północy- tutaj popada najczęściej i najwięcej- do 5-10 mm, oraz na wschodzie i w centrum 1-4 mm. Na południu kraju opady znikome lub nie popada wcale- wyjątkiem będzie Śląsk Cieszyński, Podhale i Bieszczady, kiedy to popada deszcz i deszcz ze śniegiem w środę. W tych dniach jest bardzo duża szansa na wyładowania w naszym kraju. Największa szansa na burze jest na zachodzie i północy kraju. W całym kraju powieje silniejszy wiatr z zachodu, potęgując odczucie chłodu i wysuszając glebę po opadach. Temperatury wahać się będą od -2/0 stopni o porankach na południu i wschodzie do 2-4 stopni na zachodzie i północy. W najcieplejszym momencie dnia od 2-4 stopni na wschodzie i środkowym wschodzie do 4-6 stopni na pozostałym obszarze. Nieco cieplej do 7-8 stopni może być we wtorek na południu i zachodzie kraju.

W czwartek opady ustaną na południu i południowym zachodzie kraju. W tym dniu najwięcej opadów pojawi się na północnym wschodzie kraju- opady przelotne i północnym zachodzie oraz wybrzeżu opady ciągłe (tutaj głównie popołudniem). Będzie to również najbardziej wietrzny dzień tygodnia- porywy będą osiągać 70-75 km/h. O poranku wszędzie około -1/+1 stopnia. W ciągu dnia 2-4 stopnie. Późnym popołudniem na zachodzie i północy temperatura będzie piąć się do góry i przed północą będzie już nie mniej jak 6 stopni powyżej zera.

W dalszych dniach bardzo możliwe, że pogoda będzie przypominać wtorek i środę. Trzymajmy kciuki za opady deszczu, w znacznej części kraju dawno już mocniej nie popadało.

Zimy nie widać- wręcz przeciwnie. Na następny weekend w większości kraju zobaczymy popołudniami powyżej 5 stopni, a na zachodzie może i powyżej 10 stopni. Wielkich wichur także nie widać, mimo to już tak cicho jak dotychczas nie będzie.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR ostrzega przed wypalaniem traw!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega i przypomina, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem. Grożą też za to surowe sankcje karne i cofnięcie...

Na rynku drobiu bezruch lub spadek cen!

Ożywienie w krajowych skupach jakie towarzyszyło nam przez zaledwie parę chwil wyhamowało. Nie obserwujemy obecnie wzmożonego popytu czy też znacznych ruchów cen. Za niemal...

Będą oceny wpływu na rolnictwo?

Jak ujawnił podczas czwartkowej (4 marca br.) wideokonferencji Komisarz Europejski ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, w czerwcu br. ogłoszona zostanie unijna Długofalowa...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,630SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły