sobota, 8 maja, 2021

Rozpoczęły się ulewy [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do godziny 11.00 w Głuchołazach na Opolszczyźnie spadło już blisko 50 mm w dwie doby.

Padać będzie również w nocy. Najwięcej deszczu spadnie na Podlasie, wschód Mazowsza oraz Małopolskę i Górny Śląsk- do 5-17 mm. Delikatny deszcz popada także na zachodzie Lubelskiego, Świętokrzyskiem, południu, zachodzie i w centrum Mazowsza, południu Ziemi Łódzkiej.

Temperatura spadnie do około 5-7 stopni. Tylko na zachodzie i północy gdzie będzie sucho i trochę przejaśnień ponownie spadki temperatury w pobliże 1-4 stopni, przy gruncie mróz.

Przed południem silne opady nawiedzą Małopolskę, Górny Śląsk, Ziemię Łódzką, środkowe Mazowsze aż po Suwalszczyznę.

Największe ulewy pojawia się po południu. Na chwilę około południa opady ustaną na wschodzie i w centrum, po to aby po południu w tym miejscu pwostały wydajne w ulewy chmury, które do wieczora zakryją całe południe i centrum kraju.

Wieczorem padać zacznie również na wschodzie, południu i w centrum Kujaw, na Warmii, wschodzie, południu Wielkopolski, całym Dolnym Śląsku i południu Ziemi Lubuskiej. Następnie opady przesuwać się mają na zachód i północ kraju.

Podczas popołudniowych ulew na południu, w centrum i na środkowym wschodzie w ciagu jednej godziny może spaść do 17 mm deszczu.

W strefie opadów w ciągu dnia zaledwie 5-8 stopni. Na wschodzie wzrost temperatury postępował będzie aż do północy, dzięki czemu temperatura po zmroku przekroczy już 13/14 stopni. Na zachodzie i północy w ciągu dnia około 8-10 stopni powyżej zera.

Wiatr powieje umiarkowanie, przeważnie z północy i północnego wschodu.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Niedzielny poranek bezwietrzny na wschód od Wisły [POGODA]

W nocy za sprawą pogodnego nieba na wschodzie kraju będzie zimno. Na Podlasiu temperatura spadnie do -1/0 stopni. Na wschodzie około 0/+1 stopnia, przy...

Firma CLAAS ułatwia zarządzanie danymi

Do opracowania skutecznej strategii nawożenia, ochrony roślin i siewu potrzebne są między innymi dokładne informacje o plonach z ostatnich lat oraz o różnicach w plonowaniu w zależności od strefy pola....

Czy kapryśna wiosna zagraża uprawom w krajach UE?

Zaledwie kilka dni temu zmagaliśmy się z załamaniem pogody. Europejskie kraje zalała fala chłodu, co miało destrukcyjny wpływ na tereny sadownicze. Przymrozki dotknęły m.in....

Śledź nas

21,925FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły