wtorek, 13 kwietnia, 2021

Rada Kobiet przy KRIR. Za wsparciem dla ofiar COVID-19!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Z początkiem marca 2021 r. odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich Przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych. 

Lepsza pomoc dla ofiar COVID-19

Ważnym tematem była analiza działań i oferty Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Podkreślano potrzebę uruchomienia turnusów sanatoryjnych dla rolników, którzy zarazili się COVID-19 i przebyli chorobę. Inny temat to wątpliwości dotyczące wysokości świadczeń związanych z chorobą SARS-COV-2 z uwzględnieniem rozbieżności między kwarantanną a chorobową izolacją. Ważna była też kwestia skróconych turnusów dla rolników, tzw. wytchnieniowych i wysokości emerytur oraz zasad ich wypłacania. 

Usługi, przetwórstwo i RHD

Członkinie Rady Kobiet podjęły też tematy związane z trudnościami rolników prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą na niewielką skalę (usługi, przetwórstwo, rolniczy handel detaliczny).
Podczas spotkania omawiano również propozycje działań dla kobiet, zrzeszeń i organizacji kobiecych zawarte w projekcie krajowego Planu Strategicznego dla unijnej Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. 

Polka wiceprzewodniczącą COPA COGECA

Przewodnicząca Rady Kobiet przy KRIR Danuta Lebioda poinformowała uczestniczki zebrania o tym, że na Pierwszą Wiceprzewodniczącą Komisji Kobiet przy europejskiej rolniczej federacji związków branżowych COPA COGECA wybrano Polkę – Hannę Chodkowską. Dodajmy też, że w skład nowej Prezydencji Komisji Kobiet weszły: Szwedka Lotta Folkesson – Przewodnicząca, Jerónima Bonafé Ramis (Hiszpania ), Francesca Gironi  (Włochy) i Margit Batthyány-Schmidt (Węgry).

Źródło: KRIR
Foto: KRIR

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno-...

Hodowcy wzywają Komisarza Wojciechowskiego. Bezmięsna dieta wbrew nauce!

W Europie i w Polsce, w wielu instytucjach i środowiskach rolniczych, toczy się burzliwa dyskusja na temat przyszłego kształtu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Ważną...

Rynek wołowiny. Rok temu o takich cenach można było tylko pomarzyć

W kraju rynek wołowiny jest stabilny. Rok temu ceny wołowiny były niemal o 15% niższe niż obecnie. Z jednej strony to dobra nowina jednak...

Śledź nas

21,712FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły