Przed nami w większości kraju ostatnia tak zimna noc.

Minionej nocy najchłodniej było na Podlasiu, północy Warmii i Mazur oraz na Kaszubach. W Lęborsku temperatura spadła do -2 stopni na wysokości 2 metrów i -4 stopni przy gruncie.

Najbliższa noc dość pogodna będzie w niemal całym kraju. Nieco więcej chmur na południu. Temperatura spadnie do -1/+2 stopni na północy i w centrum, +2/+4 stopni na zachodzie, południu i wschodzie. Przy gruncie bez przymrozków na południu kraju. Na zachodzie i wschodzie możliwy przy gruncie mrozek do -1 stopnia. Natomiast na północy i w centrum do -3 stopni.

W ciągu dnia na południe kraju ponownie nadciagnie ten sam front co przyniósł opady minionej nocy. Najsilniej popada w godzinach popołudniowych na Roztoczu, Podkarpaciu oraz na wschodzie Małopolski- tutaj możliwe osiagnięcie na deszczomierzach nawet 16 mm deszczu.

Na pozostałym obszarze sporo przejaśnień. Nieco więcej chmur na północy oraz w pasie od Lublina po Piotrków Trybunalski, Wrocław, gdzie miejscami słabo pokropi.

W ciągu dnia temperatura podniesie się do 11 stopni na południu kraju i 13-16 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej od Dolnego Śląska po Kujawy.

Wiatr nadal słaby w porywach do 25 km/h.

Od soboty noce coraz cieplejsze. Na niebie pojawiać się będzie sporo chmur, ale na ogół sucho.

Tymczasem na południu Europy zapanowały afrykańskie upały. W Grecji temperatury przekraczają nawet 40 stopni. Prawdziwe lato jest już na Węgrzech.

Łukasz Sieligowski