środa, 3 marca, 2021

Przed nami w większości kraju ostatnia tak zimna noc [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przed nami w większości kraju ostatnia tak zimna noc.

Minionej nocy najchłodniej było na Podlasiu, północy Warmii i Mazur oraz na Kaszubach. W Lęborsku temperatura spadła do -2 stopni na wysokości 2 metrów i -4 stopni przy gruncie.

Najbliższa noc dość pogodna będzie w niemal całym kraju. Nieco więcej chmur na południu. Temperatura spadnie do -1/+2 stopni na północy i w centrum, +2/+4 stopni na zachodzie, południu i wschodzie. Przy gruncie bez przymrozków na południu kraju. Na zachodzie i wschodzie możliwy przy gruncie mrozek do -1 stopnia. Natomiast na północy i w centrum do -3 stopni.

W ciągu dnia na południe kraju ponownie nadciagnie ten sam front co przyniósł opady minionej nocy. Najsilniej popada w godzinach popołudniowych na Roztoczu, Podkarpaciu oraz na wschodzie Małopolski- tutaj możliwe osiagnięcie na deszczomierzach nawet 16 mm deszczu.

Na pozostałym obszarze sporo przejaśnień. Nieco więcej chmur na północy oraz w pasie od Lublina po Piotrków Trybunalski, Wrocław, gdzie miejscami słabo pokropi.

W ciągu dnia temperatura podniesie się do 11 stopni na południu kraju i 13-16 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej od Dolnego Śląska po Kujawy.

Wiatr nadal słaby w porywach do 25 km/h.

Od soboty noce coraz cieplejsze. Na niebie pojawiać się będzie sporo chmur, ale na ogół sucho.

Tymczasem na południu Europy zapanowały afrykańskie upały. W Grecji temperatury przekraczają nawet 40 stopni. Prawdziwe lato jest już na Węgrzech.

Łukasz Sieligowski 

 

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

AGRO-Unia przeciw projektowi KPO!

Dziś (3 marca br.), podczas specjalnej konferencji prasowej w centrum w Warszawy, Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia odniósł się do konsultowanego obecnie rządowego projektu Krajowego...

IGC podniosła swoją prognozę zbiorów zbóż w tym sezonie

W swoim najnowszym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) zwiększyła globalną produkcję zbóż w sezonie 2020/21 do rekordowych 2,216 mld ton, w porównaniu z 2,210...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,360SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły