niedziela, 7 marca, 2021

Przed nami silniejszy wiatr i zamiecie piaskowe [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Za nami doba z rekordowymi różnicami na termometrach.

Przed nami front i zamiecie piaskowe.

Noc jeszcze ze słabym wiatrem i przeważnie pogodnym niebem. Więcej chmur nad ranem napłynie na północ kraju. I najcieplej będzie właśnie na północy, gdzie miejscami nie będzie mniej niż 7-10 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura spadnie do około 0/+3 stopni. Przy gruncie w wielu regionach przymrozki.

W ciągu dnia zwiększona ilość chmur stopniowo będzie wędrować z północy na południe. Nie powinno padać- lokalnie może pokropić.

Po południu front znajdzie się już na południu kraju i to właśnie tutaj lokalnie zagrzmi i spadnie deszcz do 2-4 mm. Największe szanse są na południu Górnego Śląska, południu i wschodzie Małopolski oraz na Podkarpaciu.

Na pozostałym obszarze najwyżej pokropi, a jedyną zmianą w pogodzie będzie większa ilość chmur na niebie.

Niestety jak front to i silniejszy wiatr, który wiejąc w porywach do 30-65 km/h, wzniecał będzie zamiecie piaskowe.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 15-17 stopni na północy, 18-21 stopni na zachodzie, wschodzie i w centrum, do 22-23 stopni od środkowego wschodu po południe kraju.

W piątek i sobotę to większości regionów powrócą przymrozki. Na północy kraju do nawet -3 stopni na wysokości 2 metrów. Będzie to dość suchy mróz.

Łukasz Sielogowski

W wielu regionach pola wyglądają jak pustynie…

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły