poniedziałek, 8 marca, 2021

Przed nami opady i ocieplenie [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Najbliższa noc bardzo zimna z temperaturą do -20 stopni będzie od Roztocza po wschodnią Lubelszczyznę, Siedlce, Podlasie i Mazury.

Od Podkarpacia po Kielecczyznę, południowe, środkowe, wschodnie, północne Mazowsze i Warmię -12/-6 stopni. -12 stopni będzie na Siedlcach, -6 na Warszawie, a już na Płocku ledwie0 stopni.

I 0 stopni o poranku będzie od Krakowa po Łódzkie, Kujawy, Kaszuby. Na zachodzie już od rana odwilż w granicach 1-2 stopni powyżej zera. Na zachodzie, południu, północy i w centrum popada śnieg do 1-3 cm. Na zachodzie nad ranem opady ustaną.

W ciągu dnia strefa bezopadowa z zachodu kraju dotrze do centrum, na południe i północ kraju- ale nadal będzie pochmurno z zamgleniami.

Na wschodzie do południa słonecznie, po południu pochmurno. Wieczorem zacznie padać śnieg. Przez to nadal mroźno- o ile w Supraślu zanotujemy w południe -10 stopni to po drugiej stronie województwa w rejonie Czyżewa mamy mieć już ledwie -3 stopnie. Bardzo duży kontrast temperatury będzie również na Lubelszczyźnie, Mazurach, Warmii, Mazowszu, Podkarpaciu i w Małopolsce- na wschodzie tych województw do -6/-3 stopni, zaś na zachodzie już odwilż do 1 stopnia powyżej zera.

Dla odmiany na zachodzie po suchym przedpołudniu po południu pojawią się opady śniegu, które wieczorem przejdą w opady mżawki. Ta strefa opadów w pierwszej części nocy dotrze do centrum, na południe i północ kraju.

Wiatr słaby i umiarkowany z południa.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

AGRO-Unia chce rozmawiać!

Dynamiczny i nieprzewidziany przebieg miała piątkowa, 5 marca br., uroczystość  otwarcia obwodnicy we Wrześni (woj. wielkopolskie) z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Stało się tak za...

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Co nowego w ciągnikach John Deere serii 9R?

John Deere wprowadziła na rynek nowy asortyment ciągników serii 9R na rok 2021, z flagowymi modelami 9R 640 i 9RX 640 o mocy 691 KM na czele. Najnowsze maszyny serii 9R, 9RT i 9RX są...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły