poniedziałek, 12 kwietnia, 2021

Przed nami mroźna noc [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc zapowiada się pogodna na południu, zachodzie i w centrum kraju. Nad ranem rozpogodzenia pojawią się także na wschodzie kraju. 

Po pogodnej nocy o poranku na zachodzie, południu i w centrum pojawią się liczne mgły i chmury stratus. Mgła z całą pewnością spowije okolice Krakowa, Leszna, Poznania. Na pzoostałym obszarze pojawią się głównie w kotlinach, zastoiskach mrozowych, dolinach rzecznych, łąkach.

Bardzo zimno. Na Podhalu temperatura spadnie do -13/-9 stopni przy gruncie i -10/-7 stopni na wysokości 2 metrów. Nieco cieplej na Przedgórzu Sudeckim. Około -7/-5 stopni wskażą termometry również w rejonie Staszowa, Rakowa w Świętokrzyskiem oraz w rejonie Radomska w woj. Łódzkim. -5 stopni termometry mogą rano wskazać również od okolic Śremu po Leszno, Legnicę. Pochmurno i jeszcze ciepło od Suwalszczyzny po Warmię, Mazury, Kaszuby.

To będzie bezwietrzna noc. Zimne powietrze zawsze osiada, zatem różnica temperatury między doliną, a pagórkiem może sięgać nawet 2-3 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia mgły i chmury nie wszędzie odpuszczą. Przewaga chmur pojawi się od Podlasia po Kaszuby. Z racji słabego wiatru pochmurno może być również w rejonie Krakowa jak i innych miejscach w centrum i na zachodzie kraju.

Tam gdzie mgły i chmury odpuszczą, niebo stanie się zupełnie bezchmurne. 

Pod chmurami będzie zimno- punktowo między Poznaniem, Lesznem, Łodzią, Kielcami a Krakowem temperatura przez cały dzień będzie ujemna na poziomie -1/0 stopni Celsjusza. Tam gdzie chociaż na chwilę pojawi się słońce temperatura wzrośnie do 1/3 stopni, zaś tam gdzie niebo po opadnięciu mgieł i chmur będzie bezchmurne możemy mieć nawet 5/6 stopni Celsjusza.

Wyjątkiem będzie północ kraju, gdzie mimo chmur i ciepłego poranka w ciągu dnia temperatura ma cały czas spadać zamiast rosnąć i wieczorem tam pojawią się przymrozki.

Warto wspomnieć jeszcze o Bieszczadach, gdzie pojawi się silny fen w porywach do 55/80 km/h, dzięki czemu zarówno w nocy jak i w dzień będzie na plusie. Jedynie w kotliny, gdzie fen nie sięgnie pojawi się minus w nocy.

Ziemia zmarznie na wschodzie, południu i w centrum do głębokości 1-3 cm. również w czwartek. Na piątek i sobotę pojawi sie solidna odwilż w całym kraju przez całą dobę.

Od niedzieli powrót do termicznej zimy. W poniedziałek w większości kraju mróz na poziomie -3/-1 stopnia utrzyma się również w samo południe.

Śniegu póki co nie widać.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

USDA koryguje w dół światowe zapasy zbóż przed nowym sezonem

Sezon 2020/21 na rynku zbóż jeszcze trwa, a najnowsze amerykańskie szacunki zapowiadają, że w kolejny sezon wkroczymy z jeszcze mniejszymi zapasami. Amerykański Departament Rolnictwa...

Rynek wieprzowiny. Bez zmian i bez nadziei na lepsze jutro

“Trzeba mieć nerwy ze stali, żeby utrzymać się w tym biznesie. Ja nie mam, dlatego musiałem porzucić to co kocham, żeby móc godnie żyć”-...

Ceny drobiu pną się w górę!

Tuszki kurczaków podrożały o kilkadziesiąt groszy ale rownież ceny indyków po ostatniej stagnacji poszybowały w górę. Zapowiedź luzowania obostrzeń w niektórych krajach może stać...

Śledź nas

21,700FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły