czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Przed nami bardzo groźne burze [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Zanim zrobi się niebezpiecznie w nocy na zachodzie kraju pojawi się noc tropikalna- tutaj temperatura nie spadnie poniżej 20/23 stopni. W centrum około 17/20 stopni. Na wschodzie około 15/17 stopni. Po północy pierwsze burze pojawią się na zachodzie Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim – grzmieć może tutaj również z samego rana. Na pozostałym obszarze sucho i pogodnie.

W sobotę nawałnicami zagrożona jest cała zachodnia, północna i częściowo środkowa cześć kraju. Jednak moim zdaniem najniebezpieczniej będzie na Warmii, Mazurach, rejonie Płocka, Mławy, Torunia, Grudziądza, Bydgoszczy, Poznania. Pod wieczór na zachodzie minie szansa na burze. Przesuną się one na wschód i południe kraju. W ciągu dnia najcieplej będzie od Warmii i Mazur po Kujawy, zachodnie Mazowsze, Łódzkie i Opolszczyznę- tutaj 32/34 stopnie. Na wschodzie około 30/32 stopni. Na zachodzie i północy do czasu burz około 22/27 stopni. Po burzach spadek temperatury do 16/19 stopni.

Z soboty na niedzielę burze, bez nawałnic przejdą przez niektóre regiony wschodniej i południowej części kraju.

W ciągu dnia punktowe burze wystąpią jeszcze na wschodzie kraju. Późnym popołudniem już cały kraj zostanie wolny od burz. Po południu na północy kraju miejscami spadnie delikatny do 1 mm przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze sucho, mimo to na niebie pozostanie sporo chmur. Wiatr powieje umiarkowanie.

Temperatura w niedzielę podniesie się do 20 stopni na Roztoczu, 22/24 stopni na pozostałym obszarze. Najcieplej do 25 stopni od Małopolski po Dolny Śląsk i południe Ziemi Lubuskiej.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,173FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły