środa, 3 marca, 2021

Protest rolników w Warszawie: Obronimy Polską wieś!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Dzisiaj od samego rana panuje gorąca atmosfera w Warszawie, bo właśnie tam tłumnie zjechali się rolnicy z całej Polski by manifestować i pokazać swoje obawy przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt tzw. piątki dla zwierząt, zwanej dalej piątką Kaczyńskiego.

Wstępne szacunki pokazują, że rolników w Warszawie jest blisko 10 tysięcy. Wszyscy są jednego zdania – jeśli Prezydent podpisze ustawę polskie rolnictwo upadnie, zostanie uśmiercone. Symbolem tego jest postać Śmierci z kosą w dłoni, która prowadzi orszak żałobny przez Warszawę, oraz trumny z flagą Polski i napisem ,,Polskie Rolnictwo zamordowane z rąk posłów PIS-u A.D. 2020”.

Swój przemarsz protestujący rozpoczęli o 10tej na Placu Trzech Krzyży, przemieszczając się kolejno przez Traktat Królewski aż pod sam Pałac Prezydencki. W tle słychać cały czas różne hasła skandowane przez protestujących rolników: Andrzej Duda weto weto weto!; Panie Prezydencie zapraszamy do nas!

Poza tym słychać było jeszcze okrzyki: Nie zaczepiać policjantów to nasi rodacy!; PiS pofarbowany lis!

Przedstawiciele zebranych spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą i przedstawili swoje argumenty, wątpliwości co do całej nowelizacji ustawy i tego, jakie zakazy mają zostać wprowadzone. Sam prezydent wyraził zrozumienie, ale nic więcej w tej sprawie nie dodał. Czy podpisze Ustawę? Tego nie wiemy. Jedno jest pewne, rolnicy będą dalej walczyć i już zapowiadają kolejny protest za dwa tygodnie!

Godną postawę przyjęli również mieszkańcy Warszawy, którzy zatrzymywali się przy protestujących, dyskutowali, popierali, bo to również ich dotyczy. Rolnicy dziękowali.

Jedną z osób przemawiających pod Pałacem prezydenckim była Teresa Hałas przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”, posłanka zawieszona w prawach członka PiS za głosowanie przeciwko „piątce dla zwierząt” – Ja również zawiodłam się na tych zachowaniach naszych przywódców, gorzej jak państwo, bo sami państwo to wszystko rozumiecie. Gdzie nie było dialogu, gdzie ustawa miała przejść w jeden dzień, gdzie minister rolnictwa nie widział jej na oczy i został zawieszony razem z nami wszystkimi. Chciałabym, żebyśmy wszyscy pamiętali, że to też nasi działacze z Solidarności Rolników Indywidualnych bronili i bronią polskiej ziemi. Dlatego ja tutaj z Wami wszystkimi tutaj jestem, bo pomimo tego, że jestem posłem z Prawa i Sprawiedliwości, którym się bywa, to człowiekiem należy zostać do końca – podkreśliła.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

AGRO-Unia przeciw projektowi KPO!

Dziś (3 marca br.), podczas specjalnej konferencji prasowej w centrum w Warszawy, Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia odniósł się do konsultowanego obecnie rządowego projektu Krajowego...

IGC podniosła swoją prognozę zbiorów zbóż w tym sezonie

W swoim najnowszym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) zwiększyła globalną produkcję zbóż w sezonie 2020/21 do rekordowych 2,216 mld ton, w porównaniu z 2,210...

Sprawdź czy nie zawieszą ci renty albo emerytury?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podała wysokości nowych kwot miesięcznego przychodu decydujących o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 marca 2021 r. A zatem...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,360SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły