niedziela, 11 kwietnia, 2021

Prof. Henryk Bujak na czele COBORU

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda powołał profesora doktora hab. Henryka Bujaka na stanowisko Dyrektora Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej. 

Doświadczony współpracownik COBORU 

Profesor Henryk Bujak od wielu lat współpracuje z COBORU pełniąc funkcje członka: Rady Konsultacyjnej, Krajowego Zespołu Koordynacyjnego Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego, Dolnośląskiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego, Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych oraz Komisji ds. rejestracji odmian kukurydzy.

Nowy Dyrektor COBORU zastąpił na tym stanowisku  przechodzącego na emeryturę prof. dr hab. Edwarda S. Gacka,który od 1 grudnia 1996 roku nieprzerwanie kierował tą instytucją.
Ministerialna nominacja dla prof. H. Bujaka nastąpiła z dniem 1 kwietnia br. 

Przypomnijmy: Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, COBORU to państwowa instytucja działająca w formie agencji wykonawczej. Do jej zadań należą funkcje związane z nasiennictwem oraz prawną ochroną odmian roślin uprawnych. 

Źródło i foto: COBORU-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Bardzo ciepła i słoneczna niedziela [POGODA]

Front, który w ciągu dnia psuł pogodę od Warmii po Wielkopolskę i Ziemię Lubuską w nocy wycofa się nad Niemcy co się rzadko zdarza....

Pomoc na szkody w gospodarstwach spowodowane w 2020 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że rolnicy, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku przymrozków wiosennych oraz gradu w 2020 r. na podstawie ustawy z...

Światowe ceny żywności rosły w marcu dziesiąty miesiąc z rzędu

Według Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) światowe ceny artykułów spożywczych wzrosły w marcu o 2,1% (m/m). Był to dziesiąty miesiąc...

Śledź nas

21,690FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły