niedziela, 7 marca, 2021

Poniedziałek z wyższą temperaturą [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ochłodzenie powoli żegnamy.

Od poniedziałku napierać będą ciepłe masy powietrza, które zostaną z nami aż do połowy stycznia.

Tej nocy jeszcze mroźno. Na pogodnym południu -7/-5 stopni. Na Podhalu spadek temperatury do -17 stopni. Na wschodzie gdzie będzie trochę chmur, trochę czystego nieba -5/-3 stopnie. W centrum -3/-2 stopnie. Najcieplej na pochmurnym zachodzie i północy, gdzie termometry nad ranem wskażą około 0/+2 stopni.

Lokalnie na północy i zachodzie możliwe będą opady mżawki. Nad ranem takie opady wystąpią dopiero nad ranem i będą marzły.

W ciągu dnia opady mżawki występować będą na wschodzie kraju. O ile temperatura na wysokości 2 metrów wzrośnie do 0/+2 stopni, to zmarznięty grunt w połączeniu z mżawką wywoła gołoledź.

Na zachodzie dla odmiany pojawi się sporo słońca i tutaj najcieplej +5/+7 stopni. W okolicy Nysy, Legnicy, Słubic możliwe nawet +8/+9 stopni. Na pozostałym obszarze przewaga chmur z możliwymi przejaśnieniami. Temperatura wyniesie tutaj około +3 stopni.

Wiatr umiarkowany, po południu silny i porywisty. Na wybrzeżu sztorm. W godzinach południowych na Pomorzu Zachodnim i Gdańskim porywy wiatru przekroczą 80-85 km/h.

 

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR ostrzega przed wypalaniem traw!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega i przypomina, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem. Grożą też za to surowe sankcje karne i cofnięcie...

Na rynku drobiu bezruch lub spadek cen!

Ożywienie w krajowych skupach jakie towarzyszyło nam przez zaledwie parę chwil wyhamowało. Nie obserwujemy obecnie wzmożonego popytu czy też znacznych ruchów cen. Za niemal...

Będą oceny wpływu na rolnictwo?

Jak ujawnił podczas czwartkowej (4 marca br.) wideokonferencji Komisarz Europejski ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, w czerwcu br. ogłoszona zostanie unijna Długofalowa...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,630SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły