poniedziałek, 8 marca, 2021

Pomoc dla sprzedawców chryzantem. Wnioski na 87 milionów zł

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda podsumował wczoraj (12 listopada br.) akcję wsparcia dla przedsiębiorców, którzy w dniach 31 października – 2 listopada br., w skutek decyzji rządu związanej z pandemią koronawirusa nie mogli sprzedać chryzantem na cmentarzach. 

– Do tej pory posiadacze chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z zamknięciem cmentarzy złożyli wnioski na łączną kwotę 84 mln zł. Jest to w przeliczeniu 7 mln sztuk żywych kwiatów: 3,3 milionów doniczkowych i 3,7 milionów kwiatów ciętych. Liczba wniosków nie jest ostateczna, gdyż część przedsiębiorców wysłała dokumenty pocztą i jeszcze nie dotarły one do biur ARiMR – wyjaśnił Minister Puda. 

Przypomnijmy: rekompensata dotyczyła kwoty 20 zł za doniczkę chryzantem i 3 zł za kwiaty cięte. Na odkupienie kwiatów rząd zabezpieczył 180 mln zł. 

Natomiast wczoraj minął termin składania wniosków przez instytucje zainteresowane odbiorem chryzantem, tak by do 16 listopada br., można je było odebrać i zagospodarować. 

Wypłata do końca roku

Wypłata rekompensat ma się rozpocząć w ciągu najbliższych dni i potrwa do końca roku. Dodajmy, że o wsparcie mogli się ubiegać producenci i sprzedawcy, którzy na dzień złożenia wniosku posiadali przeznaczone do sprzedaży co najmniej 50 szt. doniczkowych chryzantem w fazie pełnej dojrzałości lub co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych. Szczegółowe informacje o realizacji wsparcia dostępne są na stronie internetowej ARiMR. 

Źródło: MRiRW – Profil FB
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

AGRO-Unia chce rozmawiać!

Dynamiczny i nieprzewidziany przebieg miała piątkowa, 5 marca br., uroczystość  otwarcia obwodnicy we Wrześni (woj. wielkopolskie) z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Stało się tak za...

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły