czwartek, 4 marca, 2021

Polski Kongres Rolniczy – pierwsza edycja już za nami

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Polski Kongres Rolniczy

W dniach 14 i 15 stycznia odbył się Polaki Kongres Rolniczy, z konieczności w formule online. Wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę MTP i było dostępne dla wszystkich zarejestrowanych wcześniej uczestników.

Zimowa pora to dobry czas na zdobycie bardzo przydatnej wiedzy w zakresie prowadzenia gospodarstwa. Trzeba dokonywać zmian i nie bać się wprowadzać nowości rynkowych. Pozwolą one nie tylko inaczej zarządzać gospodarstwem, ale też osiągać lepsze efekty w prowadzonej działalności. Tym ważnym aspektom dedykowane były dwudniowe panele dyskusyjne prowadzone przez różnych ekspertów z branży.

Cyfryzacja i automatyzacja, czyli rolnictwo 4.0

Było to ponad 16 prelekcji, które podzielono na 4 bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył rolnictwa 4.0. Kolejny skupiał się na zagadnieniach dotyczących gospodarowania w warunkach niedoboru wody, zielonemu ładowi oraz cyfryzacji rolnictwa. Nie zabrakło debaty na temat wizji i przyszłości polskiego rolnictwa.

Krajowi producenci w służbie polskim rolnikom

Drugiego dnia Polskiego Kongresu Rolniczego odbyła się debata pt. „Polscy producenci w służbie polskiemu rolnikowi”. W debacie wzięli udział:

  • Wojciech Bury – właściciel firmy BURY Maszyny Rolnicze,
  • Leszek Weremczuk – dyrektor ds. marketingu i handlu w EXPOM Sp. z o.o.,
  • Tomasz Żywiczka – dyrektor ds. sprzedaży w KFMR KRUKOWIAK,
  • Józef Seidel – członek zarządu MANDAM Sp. z o.o.,
  • Karol Wdziękoński – dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w SaMASZ Sp. z o.o.
  • Piotr Stanek – dyrektor ds. marketingu w firmie UNIA.

Zaproszeni goście dyskutowali o wizji przyszłości dla polskiego rolnictwa. Oprócz tego opowiadali o kontakcie i współpracy z rolnikami w dobie pandemii oraz o współpracy z jednostkami naukowymi.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Komisarz Wojciechowski o Nowym Zielonym Ładzie

- To co się teraz dzieje w Polsce i w Europie przypomina tak zwany australijski wyścig, czyli taki w którym zawodnicy wchodzą w kolejne okrążenia...

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,420SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły