wtorek, 9 marca, 2021

Polski Kongres Rolniczy online

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W dniach: 14-15 stycznia 2021 r. odbędzie się pierwsza edycja Polskiego Kongresu Rolniczego. Wydarzenie w formule online rozpocznie prelekcja pod przewodnimi tytułem:  „Nowatorskie rozwiązania dla rolnictwa”. Organizatorzy zapewniają wszystkim zainteresowanym bezpłatny dostęp do dwudniowej internetowej transmisji. W ramach Kongresu zaplanowano ponad 10 prelekcji z podziałem na 4 tematyczne bloki. 

Rolnictwo 4.0 i niedobór wody

Pierwszego dnia Kongresu (14 stycznia 2021 r.), w ramach bloku tematycznego pn.  „Rolnictwo 4.0”. eksperci zajmą się m.in. analizą rozwiązań z zakresu rolnictwa precyzyjnego, a także zagadnieniem sprawnego wdrażania elementów cyfryzacji w gospodarstwach rolnych. Natomiast podczas popołudniowej sesji podjęty zostanie temat. „Gospodarowania w warunkach niedoboru wody”. W tym przypadku uczestnikom Kongresu przekazane zostaną m.in. ważne informacje na temat sposobów gospodarowania wodą, zwiększania jej dostępności do celów rolniczych, a także  technik i technologii chroniących wodę w  glebie. Nie zabraknie też prezentacji nowatorskich rozwiązań z zakresu nawadniania.

Nowoczesny sprzęt rolniczy 

Drugi dzień Polskiego Kongresu Rolniczego (15 stycznia br.) rozpocznie się debatą z udziałem kluczowych polskich producentów sprzętu rolniczego. Goście opowiedzą m.in. o interakcjach rynkowych z rolnikami, ośrodkami badawczymi i uczelniami technicznymi, które stanowią podstawę realizacji nowatorskich rozwiązań w rolnictwie. Interesującym punktem debaty będzie prezentacja wizji przyszłości polskiego rolnictwa.

Sprawa Nowego Zielonego Ładu 

Również w drugim dniu PKR odbędą się prelekcje i dyskusje nt. unijnego tzw. „Nowego Zielonego Ładu” i wynikających z niego zmian w stosowaniu środków chemicznych w rolnictwie. Kongres zakończy się sesją popołudniową, podczas której podsumowane zostaną rynkowe realia i  uwarunkowania produkcji rolniczej w Polsce, a także możliwości sprzedażowe social media w kontekście rolnictwa.

Głównym organizatorem Polskiego Kongresu Rolniczego jest Grupa MTP. Warunki udziału, rejstreacja i szczegółowy program Kongresu dostępne są na internetowym portalu: 

www.polskikongresrolniczy.pl 
 
Źródło: Grupa MTP
Foto: Pixabay
 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Zmiany we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich

W związku z rozpoczynającym się już 15 marca br. a trwającym do 15 maja br. naborem wniosków o płatności bezpośrednie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,870SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły