sobota, 6 marca, 2021

Pojawią się pierwsze większe opady od wielu tygodni [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy przewaga chmur, z których na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i miejscami w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej prószyć może ziarnisty śnieg.  Nad ranem opady frontowe pojawią się w Małopolsce i na Podkarpaciu. Padać ma zarówno mżawka jak i deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Temperatura w całym kraju spadnie poniżej zera. Tym razem najzimniej będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie lokalnie o poranku zanotujemy 4 stopnie poniżej zera. Najcieplej na południu- tutaj od 0 do 2/3 stopni.

W ciągu dnia opady znad południa kraju dotrą nad Góry Świętokrzyskie, Lubelszczyznę, wschód Ziemi Łódzkiem, Mazowsze. Wieczorem również nad Podlasie, Mazury, Warmię, wschód Kujaw. Niewykluczone, że strefa opadów będzie większa, wówczas popada również na Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, wschodzie Wielkopolski, całej Ziemi Łódzkiej oraz na całych Kujawach i Pomorzu Gdańskim.

O ile na wschodzie i na Mazowszu sypać ma śnieg to w zachodniej i południowej części opadów popada marznąca mżawka ( Kujawy, Łódzkie, Opolszczyzna).

Najwięcej do 3-5 mm wody spadnie na Podlasie, Warmię, Roztocze, Podkarpacie i okolice Płocka.

Wiatr na zachodzie i południu słaby. W centrum umiarkowany w porywach do 35 km/h. Na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i północy Lubelszczyzny silny w porywach do 55 km/h ze wschodu.

W kolejnych dniach szanse na opady ma wschód kraju- do 8 mm łącznie. Na zachodzie można ogłosić już powracającą suszę, która widoczna będzie wówczas, gdy znacznie się ociepli i wydłuży dzień.

-REKLAMA-
Poprzedni artykułEuropa walczy z ołowiem
Następny artykułDrzwi otwarte Ministra Pudy

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,570SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły