piątek, 5 marca, 2021

Początek tygodnia z przymrozkami [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W pogodzie w najbliższym czasie dużo będzie się działo, jedyne co się nie zmienia to brak opadów.

W nocy na zachodzie kraju dzięki pogodnemu niebu pojawi się dawno nie widziany przymrozek do -3/-2 stopni. Lokalnie w zastoiskach spadek do -5 stopni. Pogodnie również w górach, gdzie temperatura obniży się do -13/-7 stopni. Cieplej na szczytach -3/0 stopni. Na pozostałym obszarze przewaga chmur i cieplej. Na południu, wschodzie i w centrum około -1/1 stopnia. Najcieplej od Podlasia po wybrzeże 3-4 stopnie powyżej zera.

W ciągu dnia od zachodu i południa postępować będą rozpogodzenia. Na południu, zachodzie i w centrum miejscami niebo zupełnie bezchmurne. Na północy przewaga chmur z których na wschodnim wybrzeżu może popadać mżawka.

Temperatura niemal wszędzie powyżej zera. Najchłodniej w kotlinach górskich- zastoiskach mrozowych gdzie w najcieplejszym momencie -2/-1 stopień. Na Podhalu i na Podlasiu 2-3 stopnie powyżej zera. Na wschodzie około 4 stopni. Na pozostałym obszarze około 5-7 stopni powyżej zera.

Mimo słońca i wyższych niż ostatnio temperatur silniejszy wiatr sprawi, że będziemy odczuwać chłód. Na wybrzeżu powieje do nawet 60 km/h.

Na koniec chciałem wspomnieć o powodziach, które rozlały się po całym Półwyspie Iberyjskim. Miejscami spadło ponad 100 mm deszczu w ciągu doby. To będzie bardzo niespokojny tydzień na południu Europy. Tymczasem dla Polski deszczy nadal nie widać.

Łukasz Sieligowski 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Szczepienia norek zamiast likwidacji hodowli?

Przez chwilę pojawiła się nadzieja na radykalną zmianę polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi względem sytuacji na fermach norek amerykańskich. Jak pamiętamy MRiRW postawiło na...

Tendencje cenowe na krajowym rynku zbóż. Drożej już nie będzie?

Zapasy zbóż maleją co nadal wpływa na ich wysoką wartość w skupach jednak zauważalny jest spadek popytu na pszenicę ze strony importerów. Mniejsze zainteresowanie...

Czy to będzie kolejny socjał?

Grupa pn. #HodowcyRazem zrzeszająca 7 największych krajowych organizacji branży hodowlanej odniosła się do założeń konsultowanego właśnie rządowego projektu Krajowej Strategii Rozwoju dla unijnej Wspólnej Polityki...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,500SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły